"Завдати болю Росії": Що пишуть іноземні ЗМІ про розмову Путіна та Байдена

На розмову президента США Джо Байдена та кремлівського лідера Володимира Путіна покладають чимало сподівань. Діалог по відеозв'язку може змінити розстановку сил у світі, стишити агресію Росії і зупинити країну-агресора від вторгнення в Україну. Втім, далеко не всі прогнози настільки оптимістичні

Журналіст відділу "Життя"
"Завдати болю Росії": Що пишуть іноземні…

Depo.ua пропонує огляд публікацій американських, західноєвропейських та російських ЗМІ на тему відеосаміту, до початку якого лишається менше години. 

Послабити страх Путіна

Так, видання New York Times прогнозує, що Байден закликатиме Путіна до деескалації конфлікту з Україною. На зустрічі американський лідер висуне пропозиції що мають "послабити ймовірний страх Путіна через те, що Україна становить загрозу для Росії, надто близько співпрацюючи з заходом, купуючи американську зброю і приймаючи поради від американських військових радників". 

Але на думку співрозмовників ЗМІ з числа співробітників Білого дому, сумнівно, що знайдеться дипломатичний спосіб "відрадити Путіна від його фундаментальної цілі дестабілізувати прозахідну владу Володимира Зеленського". Адже скупчуючи війська на кордоні, "Росія  використовує звичну кампанію дезінформації, кібератак і військового залякування, щоб повалити керівництво України". 

Наразі посадовці Білого дому продумують сценарії, за якими Путін не лише наполягатиме на вимозі, щоб Україна не вступала у НАТО, а й періорієнтувалася з Заходу на Москву. 

"Пан Байден повинен переконати пана Путіна, що прихильність адміністрації до України "непохитна". Доволі глибока, аби завдати Росії жахливого економічного болю – навіть якщо, як знають обидва чоловіки, американські сили не будуть прямо допомагати Україні", – йдеться у матеріалі. 

При цьому, на думку посадовців, Путін бачить у Байдені "розсіяного, сфокусованого на COVID-19 всередині країни та Китаї ззовні чоловіка". Тож може прагнути скористатися шансом "зібрати разом уламки колишнього СРСР" – тим паче, що Німеччина наразі змінює лідера, а Франція очікує на вибори. В адміністрації Байдена занепокоєні, що Путін може спробувати вискористати Білорусь для кроків проти Києва. 

Байден може анонсувати Путіну потужні санкції на випадок вторгнення в Україну

За інформацією CNN, що посилається на власні джерела, у США для Росії готують пакет санкцій на випадок вторгнення країни-агресора в Україну. Вони включатимуть санкції проти ближнього кола Путіна та російських виробників енергії, а також відключення Росії від міжнародної системи платежів SWIFT. При цьому рішення ще обговорюється, тож наразі невідомо, наскільки конкретно Байден може окреслити Путіну можливі дії США та чи стане прямо переходити до конфліктної теми.  

Як повідомили телеканалу ще кілька співрозмовників, санкції можуть зачепити банківську систему Росії та її державний борг. 

Також заходи ймовірно стосуватимуться російських олігархів: їм можуть обмежити можливості подорожувати та відрізати доступ до американскьої банківської та кредитної системи. 

Можливі санкції вже обговорюють з європейськими союзниками. Втім, наразі у Білому домі остерігаються помсти Кремля, який, зокрема, може шантажувати Європу зокрема через важелі в енергетиці. 

Про санкції пише і Bloomberg у матеріалі "Байден зважує санкції проти російських банків, якщо Путін вторгнеться в Україну". За даними видання, заходи будуть націлені на російську банківську систему, а також "можливість конвертувати рублі в долари та інші міжнародні валюти". Також США можуть обмежити можливості інвесторів купувати держоблігації Росії на вторинному ринку. 

Читайте також: "Пекельні санкції": Чи захистить Байден Україну від Путіна

Ще в одній публікації CNN стверджує, що "на думку Байдена, будь-яка розмова краща, ніж тиша". А ще американський лідер сподіваться, що Путін відповість на силу та прямоту. Під час відеоколу Байден "планує викласти у деталях усі способи, якими покарають Росію у разі вторгнення". 

Жодних гарантій для Росії

Російське видання "Ведомости" наводить думки кількох місцевих експертів. Зокрема, директор фонду вивчення США в МГУ Юрій Рогульов вважає, що "у питанні про нерозширення НАТО, скоріше за все, жодних гарантій Байден Путіну не дасть", радше намагатимуться досягнути домовленостей "щодо запобігання інцидентів, схожих на проходження британського есмінця біля кримського мису Фіолент, домовленостей про нерозміщення постійних іноземних контингентів та баз на українській території".  А от санкції навряд чи обговорюватимуть, адже "це інструмент тиску". 

На думку наукового співробітника Інситуту США та Канади РАН Павла Кошкіна, президенти навряд чи домовляться щодо України, але знову окреслять "червоні лінії". "Формального компромісу в плані гарантій невходження України і Грузії до НАТО не досягнуть, однак спробують усно дійти згоди. 

Як науковий співробітник Центру північноамериканських досліджень РАН Сергій Кисліцин прокоментував РИА Новости, адміністрація Байдена навряд чи зможе дати гарантії про нерозширення НАТО, адже питання стосується багатьох сторін. При цьому прогнозує, що головні успіхи діалогу стосуватимуться радше домовленостей щодо договору про нерозширення наступальних озброєнь.

Нагадаємо, розмова між лідерами держав проходитиме у відеоформаті, а підсумкової прес-конференції не заплановано. Діалог повинен розпочатися о 17.00 за київським часом. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme