Шахрайство з криптовалютами у першому півріччі 2023 року становило $656 млн

Сьогодні криптовалюта – дуже актуальна тема, яка привертає багато уваги. Практично щодня в новинах зустрічається інформація про зльоти та падіння Bitcoin та інших монет. Практично кожна сучасна людина хоч раз замислювалася над тим, як швидко заробити на крипті. Проте, простежується наступна тенденція: щойно десь з'являється можливість заробітку, цим обов'язково хочуть скористатися шахраї

Шахрайство з криптовалютами у першому пі…

У цій статті ми поговоримо про найпоширеніші види шахрайства з криптовалютами та важливість повноважень такого фахівця, як адвокат по шахрайству.

Найбільш поширені види шахрайства із криптовалютою

Хоча криптовалюта і є відносно новим видом активів, на її крадіжки злочинці використовують досить відомі методи. Це насамперед фішинг.

Фішинг – одне із найпоширеніших методів, використовуваних злочинцями. У чому полягає? Клієнт отримує від офіційного веб-сайту фальшиве посилання або листа на електронну пошту від відомої компанії. Для початку злочинних дій достатньо одного кліку. Після перенаправлення користувача на сайт його особисті облікові дані миттєво викрадуть.

Фішингові зловмисники прагнуть викрасти паролі до криптовалютних гаманців. Саме паролі відкривають доступ до рахунку криптовалюти. Наступний етап — виведення коштів на власні адреси. Важливо: подібні махінації проводяться не лише з криптовалютними рахунками, а й із банківськими.

Згідно з офіційними даними, переважна більшість крипти, яка була втрачена в першому півріччі 2023 року, припадає на токени та монети, випущені на блокчейні Ethereum, – 75,6%.

При цьому більшість украденої криптовалюти була пов'язана з уразливістю смартконтрактів (понад 56%). Не мали чітко виражених причин втрати, що ідентифікуються, – 21,4%.

У першій половині 2023 року загальні збитки від фішингу, зломів та інших шахрайських дій становили 655,61 мільйона доларів.

Серед них:

  1. 471,43 млн доларів – понад 108 атак.
  2. 108 мільйонів доларів – фішингові афери.

Як захистити себе від шахрайства з криптовалютою?

Враховуючи той фактор, що ризик з цифровими активами зріс у рази, важливо дотримуватися наступних порад:

  • Перевірте, перш ніж натиснути. Не відкривайте вкладення чи гіперпосилання від незнайомих людей.
  • Не відповідайте на так звані "небажані контакти". При цьому зовсім неважливо, хто зв'язується з Вами: представник фінансової установи чи Вашого криптоброкера.
  • Тримайте окремі облікові записи окремо. Не поєднуйте традиційні банківські рахунки та рахунки криптоброкерів.
  • Заблокуйте проведення підозрілих транзакцій.

Відповідальність за шахрайські дії із криптою

Сучасним українським законодавством визначено, що криптовалюта належить до категорії нематеріальних благ, тобто віртуальних активів. Криптовалюта – об'єкт цивільних прав, що підлягає захисту у порядку, визначеному законом. Яку відповідальність за шахрайство передбачено в Україні?

На основі аналізу статті 23 Закону можна сказати, що сьогодні чітко не простежується ні адміністративна, ні кримінальна відповідальність за шахрайські дії з криптовалютою. Саме тому варто самостійно подбати про захист своїх інтересів. Найправильнішим рішенням стане юридична підтримка.

Найчастіше варто скористатися допомогою професійних адвокатів. Шахрайські дії з криптою – один із напрямків діяльності адвокатів Приходька та Партнери. 

(94%, 3030)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme