Тігіпко ще не продав усі місця в списку

Головна інтрига з'їзду Тігіпка полягала в тому, чи з'явиться на нім Олександр Вілкул
Depo.Влада
12 вересня 2014 17:40
ФОТО: depo.ua
Тігіпко ще не продав усі місця в списку
Тігіпко ще не продав усі місця в списку

«Яку партію у нас ні будуй, все одно виходить КПРС», - сказав свого часу златоуст російської політики Віктор Черномирдін. У випадку з «Сильною Україною» паралелі варто було б проводити з Партією регіонів. Те же централізоване підвезення учасників з'їзду, специфіка організації самого дійства. Біля входу в зал встановили партійний банер, до якого в централізованому порядку зганяли делегатів і фотографували. Якщо вже на те пішло, та більшість делегатів не так давно були безпосередньо пов'язані з партією Януковича і брали участь в нарочито пихатих, але з самого початку позбавлених будь-якого сенсу з'їздах ПР.

Усю цю ідилію порушувала групка активістів «Чесно», які явно прийшли «потролити» Тігіпка і компанію за їх «регіоналівське» минуле і голосування за диктаторські закони 16 січня. Принесений ними плакат із зображенням лідера «Сильної України» і підписом «Україна сильна без Тігіпка» розізлив однопартійців Сергія Леонідовича. Між ними і активістами почалася словесна перестрілка, що кілька разів ризикувала перейти в силову площину. Обійшлося...

Акція руху «Чесно» зіпсувала настрій однопартійцям Тігіпка

В результаті, делегати лише недобре поглядали на активістів з плакатами. Ті ж розважалися по повній: один раз поставили свого «тигипка» прямо біля делегатів, що фотографуються. Потім один з членів «Чесно» підійшов до делегатів, що мирно палять, з фразою: «А у вас гроші з кишені випали!» Делегати почали витріщатися по сторонах у пошуках грошей під сміх активістів і журналістів, що стояли поряд .

Картонний «тігіпко» викликав паніку у організаторів з'їзду

Тим часом, в зал почали стікатися «топи». Зокрема, кореспондент ДеПо запримітив ряд діючих нардепів. Чинно палив «регіонал-тігіпковець» з Миколаєва Микола Жук, чий брат, до речі, за інформацією в ЗМІ, нібито воює на Донбасі... за сепаратистів. Сам Жук цю історію з родичами наполегливо заперечує. До речі, будучи головою Миколаївської обласної організації «Сильної України», Жук, говорять, досі зберіг при собі партійний квиток Партії регіонів.

Микола Жук, відомий миколаївський «регіонал»

Ще одним знаковим персонажем на з'їзді став до недавнього часу головний «младорегіонал» країни, нардеп Андрій Пінчук. Він зайняв місце в першому ряду разом з колишнім в.о. міністра фінансів уряду Юлії Тимошенко Ігорем Уманським. Неподалік був помічений ще один колишній міністр - Віктор Корж, який в другому уряді Віктора Януковича був головним по молоді і спорту. У 2013 році спортсмен Корж (він майстер спорту міжнародного класу по велоспорту) став заступником Олександра Попова в КМДА, звідки безславно пішов після перемоги Майдану.

Андрій Пінчук не так давно очолював молодіжку Партії регіонів

Колишній міністр в уряді Януковича з питань молоді і спорту Віктор Корж

Ігор Уманський працював в уряді Юлії Тимошенко

Місце поряд з Сергієм Тігіпком на сцені зайняла його вічна помічниця, «регіоналка» Світлана Фабрикант, яка вестиме штабну роботу. Очевидно, що на вищезгаданих політичних персонах Тігіпка планує займатися будівництвом розпущеної їм після переходу в стан Партії регіонів «Сильної України».

Сам з'їзд пройшов в класиці жанру - гімн, під час якого 90% делегатів мовчки стояли, не відкриваючи ротів, виступ лідера - і гучні оплески. Зрештою виборчі списки так і не були озвучені. І хоча, за словами Тігіпка, «Сильна Україна» не приєднуватиметься до яких-небудь передвиборних блоків, за партійним списком до понеділка триватимуть консультації. Мовляв, Сергію Леонідовичу не хотілося б, щоб туди потрапили люди, що заплямували себе. Проблема в тому, що знайти чистих і незаплямованих в роботі на владу під час епохи «покращення» Тігіпко буде надзвичайно складно. По-хорошому, потрібно б розпочати з себе самого. Але хто ж тоді партію на вибори поведе...

До речі, Олександр Вілкул на з'їзді так і не з'явився...