Проблеми Фірташа з американським правосуддям лише починаються, - Небоженко

Політолог Віктор Небоженко переконаний, що вчорашні заяви одіозного олігарха Дмитра Фірташа звелися до того, що він зізнався у співпраці Москвою і його чекатимуть серйозні проблеми з США
Depo.Влада
1 травня 2015 12:41
ФОТО: depo.ua
Проблеми Фірташа з американським правосуддям лише починаються, - Небоженко
Проблеми Фірташа з американським правосуддям лише починаються, - Небоженко

Про це він заявив у коментарі depo.ua.

"Фактично вчора Фірташ зізнався, що він є антиамериканським політиком і бізнесменом. І всі ці заяви можуть звестися до того, що після повернення в Україну він може очолити промосковську групу політиків та олігархів", - наголошує Небоженко.

З іншого боку, на думку політолога, у США завжди є чимало можливостей, як притягнути до відповідальності кримінальних авторитетів.

"Особливо українського розливу. Тому я думаю, що американці просто грають з Фірташем, як кіт з мишею. І ця гра буде продовжуватися", - каже Небоженко.

Також політолог переконаний, що після повернення в Україну, Фірташ може серйозно займатися політикою.

"А ставши політиком, насправді Фірташ дав привід для серйозного розслідування з боку американського правосуддя. Тому що у вчорашньому матеріалі судового слухання він відкрито звинувачував американців. У США таких речей не пробачають. Йому здається, що Відень дуже далеко від Вашингтону. Але у міжнародній юриспруденції - це буквально кілька кроків", - каже Небоженко.

На думку політолога, найближчим часом Фірташ спробує використати всю свою владу над президентом Петро Порошенко, народним депутатом Сергієм Льовочкіним, столичним мером Віталієм Кличко.

"Насправді ці люди під час останніх президентських виборів та до парламенту намагалися дистанціюватися від Фірташа. Але назвавши їх своїми спільниками, він змусив їх грати за своїми правилами. І це дуже важливо. В Україні ще такого не було", - підкреслює Небоженко.

Крім того, політолог прогнозує, що найближчим часом Порошенко відхреститься від зв'язку з Фірташем.

"І це буде черговий скандал. Бо виходить, що таким чином Фірташ надурив австрійське правосуддя. А Кличко насправді опинився у найтяжчій ситуації. Я би на його місці зараз просто б мовчав. У нього це добре виходить", - дає поради Небоженко.

Вчора австрійський суд відмовив в екстрадиції Фірташа до США.

Читайте також встоїть Кличко після одкровень Фірташа у віденському суді та про те, як олігарха ще можуть запроторити до американської в'язниці.