Сенат США може змусити ексдипломата України свідчити у справі Байдена

У Сенаті США можуть поставити на голосування питання, чи викликати колишнього українського дипломата Андрія Теліженка у справі щодо роботи сина Джо Байдена в Україні

Сенат США може змусити ексдипломата Укра…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Теліженко у США виступає головним джерелом заяв за темами буцімто втручання України у вибори президенти у США 2016-го року та ін. Голова сенатського комітету з питань внутрішньої безпеки і урядових справ, республіканець Рон Джонсон ініціював перше голосування, щоб зобов’язати Теліженка свідчити у справі, до якої причетна українська енергетична компанія "Буризма".

Андрій Теліженко – колишній співробітник посольства України у США. Раніше він заявляв, що українське посольство намагалось втрутитися в американські вибори. Посол України у США Валерій Чалий називав подібні заяви неправдою.

У неділю Джонсон надіслав листа членам комітету, де йдеться про його "намір призначити засідання, аби розглянути питання щодо голосування в комітеті", щоб зобов’язати свідчити колишнього консультанта компанії Blue Star Strategies, який, за словами Джонсона, раніше працював представником "Буризми" у США.

"Як частина нинішнього розслідування, комітет отримав урядову інформацію, яка вказує на те, що Blue Star Strategies намагалась отримати вигоду від членства Гантера Байдена у Раді директорів "Буризми", – написав Джонсон у листі членам комітету.

У відповідь сенатор-демократ Ґері Пітерс повідомив Джонсону, що він – проти такого запиту. На його думку, це може сприяти Росії у поширенні дезінформації.

Чисельні оглядачі пов'язали ініціативу Джонсона із поверненням Джо Байдена до президентської гонки після перемоги у Південній Кароліні. Критики президента США Дональда Трампа наполягають, що наполягання адміністрації на проведенні в Україні розслідувань щодо роботи у "Буризмі" Гантера Байдена та буцімто втручання з України у вибори у США переслідували виключно мету завдати шкоду шансам Джо Байдена на виборах.

Більшість у Сенаті – за республіканцями, то ж без підтримки демократів їм потрібна проста більшість, аби зобов’язати свідків свідчити у Сенаті.

Сенатор-республіканець Джонсон повідомив, що Теліженко погодився співпрацювати із сенаторами, втім його стримує угода з компанією про нерозголошення даних. Щоб обійти угоду про нерозголошення даних, сенат має зобов’язати Теліженка свідчити.

Нагадаємо, Федеральне бюро розслідувань США немає доказів втручання України в американські вибори 2016 року.

На початку грудня заступник Помпео спростував версію про українське втручання у американські вибори.

22 листопада президент США Дональд Трамп підтримав конспірологічну теорію про втручання України у вибори-2016 в США.

Але сенатори США не виявили доказів втручання України у вибори-2016.

Голова НАБУ Артем Ситник запевняє, що вони не могли втручатися у вибори в США

Довідка: Киянин Теліженко здобував освіту в США, Канаді та Україні. Він був радником з міжнародних питань партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Після Євромайдану Теліженка призначили радником першого віцепрем'єр-міністра України. Потім він працював на різних державних посадах.

У 2017 році, за тиждень до інавгурації Дональда Трампа, Теліженко першим у західній пресі звинуватив українську владу у втручанні в американські вибори. "Страна" публікувала інтерв'ю Теліженка, в якому він розповів, як українська влада втручалися у вибори в США на боці команди Гілларі Клінтон у 2016 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme