Сенатори США не виявили доказів втручання України у вибори-2016, – ЗМІ

Комітет Сенату США з розвідки не знайшов доказів втручання України в американські вибори 2016 року

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела, передає Depo.ua з посиланням на УП.

"Деякі республіканські законодавці продовжують помилково говорити, що влада України втрутилася в вибори 2016 року на тому ж рівні, що й Росія, незважаючи на те, що очолюваний Республіканською партією комітет вивчив це питання і майже нічого не знайшов на підтримку звинувачення", – йдеться в повідомленні.

За повідомленням джерел, комітет допитав колишнього консультанта Національного комітету Демократичної партії Олександру Чалупу – центральну фігуру в теоріях, які стверджують, що Україна втрутилася у вибори, – до закриття цього аспекту їхнього розслідування.

"Комітет розглянув будь-яке можливе втручання України, тому що – як повідомив журналістам 4 жовтня 2017 року голова комітету сенатор Річард Барр, республіканець із Північної Кароліни, – розслідування мало розглянути низку заходів, у тому числі "будь-яку змову під час передвиборної кампанії 2016 року", – зазначає видання.

За даними CNN, жодне з розвідувальних відомств США ніколи не писало звіт про можливе втручання України у вибори 2016 року.

Сенатор-республіканець Марко Рубіо сказав CNN, що "ніщо не може зрівнятися з зусиллями Росії", додавши, що дії українських чиновників і близько не стояли з російськими.

Сенатор Ангус Кінг розповів, що був на 25 слуханнях і брифінгах у сенатському комітеті з розвідки за останні 3 роки, які стосувалися виборів 2016 року, – і "ніколи не чув нічого про будь-яку участь України в виборах 2016 року".

Сенатор-демократ Марк Уорнер відмовився коментувати, чи розслідував комітет "втручання України" у вибори 2016 року, але назвав Росію відповідальною за втручання у вибори-2016.

Республіканські звинувачення у втручанні України в вибори включають у себе те, що колишній радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Том Боссерт назвав спростованою теорією змови: що саме Україна, а не Росія зламала сервер демократів.

Таку теорію висунув президент Росії Володимир Путін у лютому 2017 року – її підхопили Дональд Трамп, його адвокат Руді Джуліані й сенатор-республіканець Джон Кеннеді.

Як повідомляють джерела CNN, республіканські законодавці все частіше намагаються прирівняти дії Росії і України в 2016 році, хоча у жодному звіті розвідки США немає звинувачень на адресу України.

Нагадаємо, сенатор-республіканець від штату Луїзіана Джон Кеннеді в інтерв'ю заявив, що кібератака на сервер Демократичної партії США в 2016 році могла відбутись за участю України.

22 листопада президент США Дональд Трамп підтримав конспірологічну теорію про втручання України у вибори-2016 в США.

Згодом Джон Кеннеді заявив, що зробив помилку, заявивши про "втручання" України у президентські вибори у США 2016 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme