Савченко в суді розповіла, як її через ліс вивозили в Росію

Українська льотчиця і народний депутат України Надія Савченко розповіла, як її вивезли в Росію після полону в так званій "ЛНР"
Depo.Влада
29 вересня 2015 15:01
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала під час судового засідання у російському Донецьку, передає depo.ua.

За словами підсудної,  її почали вивозити 23 червня 2014 року.

"Вони зайшли, їх було багато, надягли наручники. Було дві машини - "четвірка" і "Нива", сиділи люди у формі і з георгіївськими стрічками", - сказала бранка, зазначивши, що там був Ігор Плотницький, який назвався "міністром оборони ЛНР" (зараз - "глава ЛНР"), але сам він її не віз.

У цій "четвірці" Савченко везли близько 40 хв у напрямку Донецька і Красного Луча.

"Довезли до підйому на якусь гору з шахтовими розробками, сказали, що "четвірка" не пройде, і мене пересадили в "Ниву". Піднімалися вгору хвилин 10-15. Там на якійсь галявині зупинилися, сепаратисти сказали, будемо чекати тут", - згадує Савченко. 

Потім, за її словами, з лісу вийшли двоє з автоматами, які "абсолютно не розуміли української мови".

Савченко з усіма речами передали їм.

"Сонце ще високо було, годин 7 вечора було", - зазначила підсудна.

Вона додала, що ці двоє відвели її через лісосмугу на іншу галявину, йшли близько семи хвилин. Там Савченко посадили в "УАЗик", в якому був водій і двоє озброєних людей.

Хвилин за 15 знову їхали, потім її пересадили в іншу машину без вікон. У цьому автомобілі - імовірно, з українськими номерами - Савченко везли близько 3,5 годин.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" минулого літа потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року. Їй загрожує до 25 років ув'язнення

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua