Савченко: Не хочу, щоб мене судили у перевалочному пункті терористів

Народний депутат України Надія Савченко просить міжнародну спільноту звернутися до російської влади з проханням перенести судовий розгляд її справи із російського Донецька назад у Москву
Depo.Влада
16 липня 2015 13:26
ФОТО: depo.ua

Відповідний лист Савченко до Генсека ООН Пан Гі Муна, президента ПАРЄ Анн Брассер та голови Європейського парламенту Мартіна Шульца оприлюднив її адвокат Марк Фейгін у "Твіттері", передає depo.ua.

"Прошу вас звернутись до керівництва Росії із наполегливим проханням про забезпечення нормальних та безпечних умов судового розгляду, зокрема про перенесення розгляду в суд у Москву", - йдеться у зверненні.

Савченко наголошує, що прикордонний Донецьк - це перевалочний пункт для переправлення на територію України російської зброї та проросійських терористів: "Там постійно знаходяться тисячі людей, в тому числі озброєних, які прямують воювати в Україну проти законної української влади, або повертаються у Росію".

Надія Савченко вважає, що її сестрі Вірі та матері у цьому місті може загрожувати небезпека. До того ж, припускає українка, Федеральна служба безпеки Росії може не дозволити іноземцям заїхати у прикордонну смугу і на суд можуть не потрапити представники українського парламенту та міжнародної спільноти.

На думку Савченко, російська прокуратура вирішила передати її справу в Донецьк "з політичною метою запобігти її захисту" та зашкодити журналістам висвітлювати судовий розгляд.

Савченко: Не хочу, щоб мене судили у перевалочному пункті терористів - фото 1

Савченко: Не хочу, щоб мене судили у перевалочному пункті терористів - фото 2

Нагадаємо, Генпрокуратура Росії повідомила про те, що кримінальну справу 34-річної української льотчиці Надії Савченко направлено в суд міста Донецька Ростовської області. Савченко обвинувачують в убивстві двох і більше осіб, незаконному перетині кордону Росії. Усі звинувачення вона відкидає. Максимальний строк позбавлення волі, що загрожує українці, становить 25 років.