Савченко може повернутися раніше, ніж настане ефект від санкційного списку, - Новіков

Надія Савченко може повернутися в Україну раніше, ніж настане практичний ефект від затвердженого сьогодні санкційного "Списку Савченко-Сенцова"
Depo.Влада
25 березня 2016 23:27
ФОТО: depo.ua

Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив її адвокат Ілля Новіков, передає depo.ua.

"З точки зору практичної цінності цього рішення в поточній ситуації, конкретної ситуації Надії, я може надмірно оптиміст, але мені здається, що ситуація з Надією Савченко може зважитися раніше, ніж настане реальний, практичний ефект введення цього списку", - зазначив він.

На думку Новікова, ідея списку не стільки у звільненні політв'язнів, скільки в справедливості. "Всі розмови про списки санкцый, які велися протягом січня і лютого, давно велися насправді, це не сьогоднішнього дня ідея, вони все таки припускають якусь гру в довгу або може бути з іншого боку не стільки ідею тиску з метою звільнення Савченко та інших політв'язнів, скільки ідею справедливості, ідею якогось притягнення до відповідальності людей, яких можна залучити інакше", - сказав він.

Нагадаємо, 22 березня, суд Донецька Ростовської області присудив українській льотчиці та народному депутату Надії Савченко 22 роки колонії загального режиму. Суд визнав Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення. Російські прокурори вимагали для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Після оголошення вироку із заявою виступив президент України Петро Порошенко. Він заявив про готовність видати Росії в обмін на Савченко двох російських військовослужбовців, затриманих в Україні, а також заявив, що причетних до переслідування українських заручників на Росії чекають санкції

Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий та категоричний протест у зв’язку із вироком Надії Савченко

За даними ЗМІ, сьогодні, 23 березня, російський посол в Києві Михайло Зурабов повідомив, що українська льотчиця Надія Савченко буде передана Україні в найближчі два тижні.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада