"Людей не повернуть": Зеленський каже, що санкції проти Росії дієві, але цього мало

Президент Володимир Зеленський вважає санкції Заходу проти Росії дієвим заходом для протистояння російській агресії проти України

Про це Зеленський заявив в інтерв'ю програмі Axios на американському телеканалі HBO, передає Depo.ua.

На думку Зеленського, якби Україна була в НАТО, то не було б ескалації на сході України.

"І це правильно, тому що ми зараз захищаємо Європу, як би там не було. Ми вдячні Європі за допомогу, за санкційну політику і вдячні США. Санкції – важливо. Але людей не повернеш. І ми всі це розуміємо", - сказав український президент.

Він наголосив, що багато санкцій з боку ЄС та США проти Росії спрацювали.

"Я вважаю, що багато санкцій спрацювало. Наприклад, проти "Північного потоку" дійсно спрацювало. А це все ж таки енергетична безпека для Європи, питання не тільки в Україні, але це спрацювало. При всій повазі до наших європейських друзів, але вирішальну роль, і це правда, тут зіграли Сполучені Штати Америки. Тому санкції – вони працюють.

Друге. Ми не знаємо, чи було б без санкцій продовження ескалації війни. Ми з вами не знаємо. Ми не можемо вигадувати. Але я хочу вам відверто сказати, що тоді, в момент початку війни, ми були без санкцій, без НАТО, мало готові, у нас була ще не модернізована армія, не модернізована технічно, ніякої допомоги тоді не було, коли почалася війна. Але ми змогли не пустити ворога далі. Тому казати, що Україна без НАТО нічого не зможе – це не є правдою. Але НАТО – це потужний сигнал усім, коли говорять – Україна наша чи Україна не наша, ти не в підвішеному стані", - сказав Зеленський.

Однак Зеленський переконаний, що одних лише санкцій недостатньо Україні у боротьбі з Росією

"Санкції – це якраз є момент замороження конфлікту, зупинки ескалації. Це непоганий перший крок. Але це перший крок. А ми вже не діти. Коли у нас народжується дитина, ми дивимось, чекаємо, який буде цей перший крок. Тобто цей перший крок уже зроблено. А далі ми хочемо бачити, щоб дитини почала бігати, жити, розвиватися. Тому я хочу, щоб мій народ і моя країна була об’єднана, щоб вона росла й розвивалася, я хочу, щоб ми всі "бігали", хочу повернути людей і території. І тут замало санкцій", - сказав він. 

Нагадаємо, раніше посол США на Росії Джон Салліван заявив, що США та Європейський Союз не збираються послаблювати санкції проти Російської Федерації, запроваджені через окупацію нею Криму. 

Довідка: 19 січня американська адміністрація вперше застосувала санкції проти учасників будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Зокрема, до списку санкцій США внесено судно-трубоукладач "Фортуна" і його власника - компанію "КВТ-Рус", а також фірму "Рустанкер" і танкери "Максим Горький" і "Сьєрра".

Читайте також: Дві небезпеки від російської "Фортуни": Як просувається будівництво "Півінічного потоку-2"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme