Садового, Наливайченка і Капліна підловили на незаконній агітації

Комітет виборців України (КВУ) повідомив про перші факти незаконної агітації на виборах президента України, які відбудуться наприкінці березня

Про це повідомляє сайт КВУ у четвер, 10 січня.

Так, в Києві та інших регіонах України розміщені білборди з агітацією на користь кандидатів Сергія Капліна та Андрія Садового, які не мають вихідних даних - відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформації про осіб, відповідальних за випуск, замовників відповідних матеріалів.

У КВУ зазначили, що це є порушенням ч.3. ст. 59 закону "Про вибори президента України". Крім того, ці білборди були розміщені за кілька місяців до початку виборчого процесу, проте після офіційної реєстрації Капліна і Садового вони вважаються передвиборною агітацією, а тому повинні розміщуватися з обмеженнями, встановленими законом. Зокрема, містити вихідні дані та оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

"Це ж стосується рекламних матеріалів на користь Валентина Наливайченка, розміщених в низці українських інтернет-видань. Ймовірно, ці матеріали не були оплачені з виборчого фонду кандидата, оскільки були розміщені ще до офіційної реєстрації", - йдеться в повідомленні.

У КВУ наголосили, що також активні рекламні кампанії проводять інші потенційні кандидати, що свідчить про свідому маніпуляцію з їхнього боку і публічну неповагу до основних принципів демократичних виборів, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 8 січня ЦВК зареєструвала чотирьох кандидатів у президенти країни - мера Львова, лідера партії "Самопоміч" Андрія Садового, лідера партії "Суспільно-політичний рух "Справедливість" Валентина Наливайченка, лідера Соціал-демократичної партії Сергія Капліна, самовисуванця Віталія Скоцика

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook