Саакашвілі: Нацгвардія не повинна охороняти Верховну Раду

На думку очільника Одеської ОДА Михайла Саакашвілі, Національна гвардія не повинна охороняти Верховну Раду з огляду на специфіку своєї підготовки
Depo.Влада
4 вересня 2015 06:16
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав, виступаючи в ефірі "5 каналу", передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

На думку Саакашвілі, бійці Національної гвардії не повинні були охороняти порядок біля будівлі парламенту 31 серпня.

"Ті інститути, які мають забезпечувати нашу безпеку, не функціонують адекватно. В Україні немає жодного функціонального підрозділу спецпризначення для таких випадків... Коли шість людей озброєних у Мукачевому вийшли і сказали, що "ми не розійдемося", не знайшлося жодного загону спецпризначення, який би пішов і навів там лад", - зазначив він.

Губернатор переконаний, що брак необхідних структур є симптомом кризи, у якій зараз перебуває країна.

"В Україні немає адекватних спецпризначенців для таких випадків. Звичайно, є спецпризначенці для інших випадків і вони дуже героїчні. Війна їх вимуштрувала, але вони не призначені для таких речей. Національна гвардія - це не той інститут, який мав стояти біля Ради", - додав Саакашвілі.

Нагадаємо, 31 серпня після ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації під будівлею парламенту почалися сутички. Протестувальники почали закидати правоохоронців петардами і димовими шашками, пізніше один з протестувальників кинув у групу силовиків бойову гранату. У події під Радою постраждали близько 150 осіб. Троє бійців Нацгвардії загинули.

Більше новин про політику читайте у розділі  Влада.depo.ua.