Саакашвілі допомагає Порошенку торгуватися з Яценюком

Схоже на те, що критика Михайла Саакашвілі щодо діяльності Арсенія Яценюка напряму пов’язана з торгами щодо переформатування Кабміну
Depo.Влада
4 вересня 2015 20:05
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі допомагає Порошенку торгуватися з Яценюком
Саакашвілі допомагає Порошенку торгуватися з Яценюком

Учорашній виступ губернатора Одещини Михайла Саакашвілі на "5 каналі", де він жорстко пройшовся по Арсенію Яценюку, вже викликав широкий резонанс. Говорячи про поновлення на посаді голови Державіаслужби Дениса Антонюка, Саакашвілі звинуватив Арсенія Петровича у підігруванні олігархам. "З яких інтересів виходить пан Яценюк? Коломойського або десятків мільйонів пасажирів України? Вчора Яценюк прийняв рішення на користь Коломойського. Так само, як він регулярно ухвалював рішення на користь Ахметова, на користь інших", - заявив Саакашвілі.

Читайте також 5 "стріл" Саакашвілі в бік Яценюка

Відповідь Яценюка не забарилася: прем'єр-міністр фактично назвав Саакашвілі брехуном, а його заяви "проявом слабкості", втім запевнивши, що залишається союзником Саакашвілі. При цьому Арсеній Петровича констатував, що з подачі одеського губернатора уже звільнив голову Державіаслужби.

Дехто з експертів вже припустив, що ці заяви Саакашвілі свідчать про початок прем'єрської кампанії. Однак цю історію все ж таки варто аналізувати в контексті нинішньої ситуації у владі, і зокрема, в коаліції. А тут все не так однозначно. З одного боку Яценюк з НФ без рейтингу- це, на перший погляд, п'яте колесо для влади, і призначення Саакашвілі могло б бути позитивно розцінено в суспільстві. Але під контролем чинного прем'єра в парламенті знаходиться велика фракція «Народний Фронт», в усякому разі більша її частина.

Водночас інформація про можливий вихід з коаліції «Батьківщини» та «Самопомочі», а також домовленості Юлії Тимошенко з Ігорем Коломойським і, подейкують, і Сергієм Льовочкіним - перетворюють «Народний Фронт», який останнім часом перетворився на єдиного вірного союзника президента, на «палочку-виручалочку» нинішнього парламенту. Без «НФ» пропрезидентська коаліція не може існувати в принципі, що означає запуск перевиборів ВР вже грудні, на що так сподіваються вищеназвані олігархи.

Інша справа, що вихід «Батьківщини» та «Самопомочі» (остання, щоправда, поки не визначилася з рішенням) ускладнює ситуацію для «НФ» та Блока Петра Порошенка втримати ситуацію. У них разом - лише 225 голосів. До того ж у складі БПП залишається значна кількість людей, пов'язаних з Коломойским. Якщо ж добрати потрібну кількість людей для «226+», така коаліція залишається хоч і на шмарклях, але не дає олігархам реалізувати наміри поховати нинішній парламент взагалі.  

Ще один момент, який напряму стосується нападок Саакашвілі на Яценюка. Скорочення коаліції до двох-трьох фракцій - це автоматичний шлях до перезавантаження уряду. А тут Порошенку складно напряму торгуватися з Яценюком, який в такому разі отримає «золоту акцію». Вочевидь, тому на президентському телеканалі і з'явився Саакашвілі, щоб збавити апетити Арсенія Петровича. Окрім того, за допомогою критики Яценюка чинний губернатор автоматично нарощує собі рейтинги. Не секрет, що прем'єр перетворився на «губку», що збирає негатив і кожен випад проти нього отримує схвальну реакцію в суспільстві. Втім, поки що Яценюк потрібен Порошенку та його команді. До того президент виявився над сваркою і виступає як свого роду арбітр. Це дає шанс для подальших переговорів та втримання ситуації в парламенті та за його межами...