Саакашвілі: Чиновник із маленькою зарплатою - ворог України

Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі вважає, що державний апарат України необхідно значно скоротити, а зарплати чиновникам - підвищити
Depo.Влада
26 грудня 2014 11:30
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі: Чиновник із маленькою зарплатою - ворог України
Саакашвілі: Чиновник із маленькою зарплатою - ворог України

Про це він розповів в інтерв'ю «Цензор», передає depo.ua.

«Якщо в наявному держапараті скорочувати зарплату, як це зараз відбувається в Україні, - це катастрофа. Ти отримуєш внутрішнього ворога, який шкодитиме. Тому, якщо потрібно скорочувати зарплату, то треба не скорочувати, а одразу звільняти. По-друге, скорочення на 10-15-20% нічого не дає», - заявив Саакашвілі.

На його думку, в Україні необхідно мінімум удвічі скоротити держапарат.

«Причому негайно. Це мінімум з мінімуму, який зараз потрібно робити. Даішники з маленькою символічною зарплатою на посту набагато небезпечніші для держави, ніж якщо їх негайно звільнити з компенсацією», - вважає колишній президент Грузії.

«І тут працює управлінська логіка - якщо ти бачиш, що людина не на своєму місці, і вона весь час чекатиме, що її звільнять, і сидітиме на зарплаті, краще одразу від людини відмовитися. Бо вона думатиме не про роботу», - пояснив він.

На запитання, чи можуть без корупції працювати чиновники і народні депутати, які отримують 200-300 доларів на місяць, Саакашвілі відповів: «Ні. Це абсолютно виключено».

«Людина, яка працює на зарплату, на яку не можна жити - цей чиновник за визначенням повинен звільнитися. Це перший принцип - людина із зарплатою, меншою реального прожиткового мінімуму, меншою середнього достатку, яка їй дозволяє більш-менш пристойне життя вести разом із сім'єю, повинна негайно звільнятися. Це перший принцип держапарату - у жодному разі не можна мати низькооплачуваних чиновників», - переконаний він.

Нагадаємо, Саакашвілі ЗМІ називають одним із претендентів на посаду голови Національного антикорупційного бюро України. Іншим претендентом є помічник прокурора США Богдан Витвицький.