Саакашвілі вигадав замінити Третій Майдан Антикорупційною церквою себе превелебного

Поєднання харизми Саакашвілі, технологій мережевого маркетинга та протестантських церков, а також запит українців на нових лідерів може несподівано дати позитивний результат
Саакашвілі вигадав замінити Третій Майдан Антикорупційною церквою себе превелебного
Саакашвілі вигадав замінити Третій Майдан Антикорупційною церквою себе превелебного

Саакашвілі провів перший Антикорупційний форум в Києві. Дешево й сердито. Все що вимагалося від губернатора Одещини - це арендувати приміщення та заявити про свої "гастролі". В позитивному сенсі, а не в тому, який вкладають в це слово Аваков з Яценюком, які явно заздрять Саакашвілі. Уявіть собі, що подібний захід анонсував би глава МВС? І скільки б людей туди захотіли обов'язково потрапити? Думається, що довелося би залучати адмінресурс поліції, щоб зібрати хоча б чверть кількості бажаючих побувати на Саакашвілі. Вільна реєстрація через інтернет на форум дозволила зібрати там велечезну кількість громадських організацій, активістів і різних вічних борців за "все добре". Щоб погрітися в промінях слави Саакашвілі на "вогник" зазирнули навіть Анатолій Гриценко, Валентин Наливайченко та навіть екс-регіонал Василь Горбаль, який, правда, теж постраждав від режиму Януковича. Зрештою, Саакашвілі був радий усім і різношерстність публіки йому не заважала, адже, головним героєм багатотисячного дійства був саме він, виступ якого став фінальним акордом Форуму. І нагадував цей виступ майже телепроповідь - нічого по суті, усе відомі і правильні речі, утім, слухається на одному диханні.  На розігріві у Сакашвілі були "младореформатори" Заліщук, Наєм та Соболєв. Десь поруч маячив і лідер Демальянсу Гацько. Це той, якого боїться Юля.  Демальянс збирав гроші і було відзвітовано, що на Форум зібрано 1 млн. грн. Виходить, що Саакашвілі навіть за приміщення не довелося платити. 

Якщо ж серйозно, то Форум Саакашвілі має кілька наслідків.

Перше. Саакашвілі наочно довів, що він політик всеукраїнського масштаба, який легко зібрав під своє ім'я понад 6 тисяч активних громадян - така цифра була заявлена в ході форума. Важко вважати порожнім "гастролером" людину, яка збирає такі зали. Це означає, що на Саакашвілі є реальний попит.

Друге. Саакашвілі оголосив про створення Антикорупційного руху по всій країні, який, утім, не буде політичним. Напрошуються аналогії з Народним рухом за перебудову. Сила подібного руху в напівавтономній дії багатьох осередків, за діяльність яких Саакашвілі номінально не відповідає (мало, хто туди може примазатися), але завжди може сказати за мною стільки-то громад. При цьому він отримує цілком реальну першооснову для власного вже політичного руху.

Третє. Політична партія зараз Саакашвілі ні до чого. Поки виборів нема і він працює чиновником, хай і унікальним, в команді Порошенка, лідерство в якійсь партії виглядатиме нонсенсом. Буде потрібне політичне оформлення - вже є готовий проект Демальянс і навіть готові нардепи-"младореформатори" (правда, кожен з них має власні завдання, але тактично їм вигідно бути під "дахом" Саакашвілі). Зрештою, не варто списувати з рахунків і "Самопоміч", з лідером якої Саакашвілі постійно заграє.

Четверте. Антикорупційний рух Саакашвілі добре каналізує протестні настрої, які можуть вилитися у неконтрольований Третій Майдан, який з таким нетерпінням очікує Путін.

П'яте. Відтепер Саакашвілі може не боятися звільнення з губернаторів, адже, завжди може сказати, що постраждав, бо замахнувся на всеукраїнський масштаб. Тепер Порошенку треба боятися, щоб Саакашвілі не грюкнув дверима.

І останнє. Нехай Саакашвілі створює собі медійний дещо кумедний образ харизматичного антикорупційного проповідника, ми не повинні забувати, що це не звичайна "пустишка" - все ж у цього "проповідника" десятирічний досвід президентства, багаж досягеннь і великі політичні (якщо не сказати геополітичні) амбіції. Чого не скажешь про жодного сучасного українського топ-політика. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада