Саакашвили придумал заменить Третий Майдан Антикоррупционной церковью себя преподобного

Сочетание харизмы Саакашвили, технологий сетевого маркетинга и протестантских церквей, а также запрос украинцев на новых лидеров может неожиданно дать положительный результат
Depo.Власть
23 декабря 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
Саакашвили придумал заменить Третий Майдан Антикоррупционной церковью себя преподобного
Саакашвили придумал заменить Третий Майдан Антикоррупционной церковью себя преподобного

Саакашвілі провів перший Антикорупційний форум в Києві. Дешево й сердито. Все що вимагалося від губернатора Одещини - це арендувати приміщення та заявити про свої "гастролі". В позитивному сенсі, а не в тому, який вкладають в це слово Аваков з Яценюком, які явно заздрять Саакашвілі. Уявіть собі, що подібний захід анонсував би глава МВС? І скільки б людей туди захотіли обов'язково потрапити? Думається, що довелося би залучати адмінресурс поліції, щоб зібрати хоча б чверть кількості бажаючих побувати на Саакашвілі. Вільна реєстрація через інтернет на форум дозволила зібрати там велечезну кількість громадських організацій, активістів і різних вічних борців за "все добре". Щоб погрітися в промінях слави Саакашвілі на "вогник" зазирнули навіть Анатолій Гриценко, Валентин Наливайченко та навіть екс-регіонал Василь Горбаль, який, правда, теж постраждав від режиму Януковича. Зрештою, Саакашвілі був радий усім і різношерстність публіки йому не заважала, адже, головним героєм багатотисячного дійства був саме він, виступ якого став фінальним акордом Форуму. І нагадував цей виступ майже телепроповідь - нічого по суті, усе відомі і правильні речі, утім, слухається на одному диханні.  На розігріві у Сакашвілі були "младореформатори" Заліщук, Наєм та Соболєв. Десь поруч маячив і лідер Демальянсу Гацько. Це той, якого боїться Юля.  Демальянс збирав гроші і було відзвітовано, що на Форум зібрано 1 млн. грн. Виходить, що Саакашвілі навіть за приміщення не довелося платити. 

Якщо ж серйозно, то Форум Саакашвілі має кілька наслідків.

Перше. Саакашвілі наочно довів, що він політик всеукраїнського масштаба, який легко зібрав під своє ім'я понад 6 тисяч активних громадян - така цифра була заявлена в ході форума. Важко вважати порожнім "гастролером" людину, яка збирає такі зали. Це означає, що на Саакашвілі є реальний попит.

Друге. Саакашвілі оголосив про створення Антикорупційного руху по всій країні, який, утім, не буде політичним. Напрошуються аналогії з Народним рухом за перебудову. Сила подібного руху в напівавтономній дії багатьох осередків, за діяльність яких Саакашвілі номінально не відповідає (мало, хто туди може примазатися), але завжди може сказати за мною стільки-то громад. При цьому він отримує цілком реальну першооснову для власного вже політичного руху.

Третє. Політична партія зараз Саакашвілі ні до чого. Поки виборів нема і він працює чиновником, хай і унікальним, в команді Порошенка, лідерство в якійсь партії виглядатиме нонсенсом. Буде потрібне політичне оформлення - вже є готовий проект Демальянс і навіть готові нардепи-"младореформатори" (правда, кожен з них має власні завдання, але тактично їм вигідно бути під "дахом" Саакашвілі). Зрештою, не варто списувати з рахунків і "Самопоміч", з лідером якої Саакашвілі постійно заграє.

Четверте. Антикорупційний рух Саакашвілі добре каналізує протестні настрої, які можуть вилитися у неконтрольований Третій Майдан, який з таким нетерпінням очікує Путін.

П'яте. Відтепер Саакашвілі може не боятися звільнення з губернаторів, адже, завжди може сказати, що постраждав, бо замахнувся на всеукраїнський масштаб. Тепер Порошенку треба боятися, щоб Саакашвілі не грюкнув дверима.

І останнє. Нехай Саакашвілі створює собі медійний дещо кумедний образ харизматичного антикорупційного проповідника, ми не повинні забувати, що це не звичайна "пустишка" - все ж у цього "проповідника" десятирічний досвід президентства, багаж досягеннь і великі політичні (якщо не сказати геополітичні) амбіції. Чого не скажешь про жодного сучасного українського топ-політика. 

Больше новостей политики читайте на Depo.Власть