Рябошапка зізнався, хто запросив його на скандальний брифінг у справі Шеремета

Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що ініціатива запросити його на спільний брифінг щодо результатів розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета належала міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, а не президенту України Володимиру Зеленському

Про це Рябошапка повідомив в інтерв’ю народному депутату від "Європейської Солідарності" Олексію Гончаренку, передає Depo.ua.

"Це була ініціатива міністра внутрішніх справ", – сказав він.

Також Рябошапка зауважив, що Зеленському слід було утриматися від участі у тому брифінгу.

Крім того, на його переконання, поліція не зібрала на той момент достатньо доказів.

Нагадаємо, 30 березня розслідування справи Шеремета продовжили на два місяці.

7 квітня стало відомо, що новий генеральний прокурор Ірина Венедіктова розраховує на результат у справі Шеремета "через два місяці".

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

12 грудня 2019 року відбувся спільний брифінг стосовно справи Шеремета, в якому взяли участь голова МВС Аваков, тодішній генпрокурор Рябошапка і президент Зеленський. На ньому правоохоронці заявили про прорив у справі і наявність п’яти підозрюваних.

Пізніше Рябошапка заявив, що для передачі в суд справи за обвинуваченням виконавців і організаторів вбивства журналіста Павла Шеремета потрібні додаткові докази.

А ще пізніше Офіс генпрокурора на прохання слідчих продовжив строки досудового розслідування у справі до червня 2020 року року.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme