Розвідка боєм: Як Кличко намагається повернути собі контроль над Київрадою

Столичний мер Віталій Кличко на 24 жовтня скликав сесію Київради. Якщо його план вдасться, то екс-боксер отримає нагоду показати, що зберігає вплив на ситуацію в місті

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Розвідка боєм: Як Кличко намагається пов…

Київський міський голова після піврічної перерви, сподівається зібрати в колонній залі Київської міської ради кворум міських депутатів. На завтра Кличко призначив сесійне засідання – причому за зверненням самих обранців. У порядку денному, сказано в повідомленні прес-служби столичної ради, – "критично необхідне коригування бюджету міста, від якого залежить і виплата зарплати столичним транспортникам, і надбавки освітянам, і кошти на підготовку житлово-комунального господарства до опалювального сезону, і про чимало інших соціальних питань". Неможливість скликати сесію блокує і завершення роботи над бюджетом столиці на 2020 рік.

Сподіваючись зібрати столичних слуг народу, Віталій Кличко все ж обмовився, що "у деяких депутатів є політичні мотиви дестабілізувати роботу Київради". Але він закликає "думати не про… політичні ігрища", а про відповідальність перед киянами.

Нагадаємо, попереднє засідання міської ради, скликане на 12 вересня, не відбулося через відсутність кворуму – у залі не виявилося 61 депутата (усього до складу Київради обрано 120 депутатів). Тоді сесію проігнорувала частина депутатського корпусу, яку підозрюють у чуйному ставленні до інтересів команди Володимира Зеленського. На своє останнє засідання Київрада збиралася ще 16 травня.

Заявивши, що "хтось" працює з депутатами, щоб вони не приходили на засідання, Кличко пригрозив ініціювати консультації про розпуск Київради 8 скликання. Та далі заяв справа не пішла.

Тим часом застопорився ще один процес: 4 вересня Кабінет міністрів дав формальну згоду на звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Сам мер назвав це рішення незаконним. Так чи інакше, Офіс президента, сказавши "а", досі не каже наступну букву і не відправляє екс-боксера у відставку з однієї із двох посад, які той поєднує. Відповідно до принципів реалізації місцевого самоврядування у столиці, обраний міський голова автоматично призначається очільником КМДА. Глава Офісу президента України Андрій Богдан переконує, що ця норма скасована Конституційним судом. З ним згодні далеко не всі політики та правники, що не заважає ЗЕкоманді просувати на посаду голови КМДА нардепа Олександра Ткаченка, якого вважають наближеним до групи інтересів Ігоря Коломойського.

Новою владою підготовлений і ухвалений парламентом у першому читанні новий закон про столицю. Його "титульним" автором є якраз той самий Ткаченко, і його проект закону під номером 2143-3 суттєво змінює міські владні ландшафти.

Та помножити Кличка на нуль виявилося не так просто. Колишній славетний чемпіон виявився бійцем і в політичному рингу та прийняв виклик. Провівши перемовини практично з усіма лідерами партій (була інформація про його спілкування на предмет співпраці з Юлією Тимошенко, оточенням чи самим Петром Порошенком, Олегом Ляшком), мер Києва знайшов підтримку там, де, здавалося б, найменше міг на неї сподіватися – у стінах будинку уряду на Грушевського. Віднедавна поінформовані особи заговорили про безпосередні контакти Віталія Кличка з прем’єром Олексієм Гончаруком. Не виключено, що той ситуативно гратиме на боці столичного голови, адже йому самому дістається від спікерів так званої "групи Коломойського". Показовим тут стало скликання очільником Кабміну спеціального засідання щодо знесення "курника"-незаконної надбудови на історичному будинку на Майдані Незалежності в столиці. Дрібне питання прем’єр вирішував з цілою групою посадовців. Серед них камери зафіксували і Кличка, про неспроможність якого впливати на питання життєдіяльності Києва "зелені" коментатори говорять як про аксіому.

Учора ж увечері Кличка бачили, коли він заходив до будинку уряду. Джерела Depo.ua свідчать, що перебував на Грушевського мер кілька годин. Цікаво, що одночасно з цим візитом з’явилася інформація про намір скликати сесію Київради. І майже відразу прийшла новина, яку можна розглядати як "відповідь" опонентів чинного керівника столичної влади. 22 жовтня Вищий антикорупційний суд України вирішив взяти під варту до 14 листопада із заставою в розмірі 80 млн грн колишнього народного депутата Максима Микитася. Сума застави по справі про привласнення 82 млн грн державних коштів внаслідок махінацій з квартирами для Нацгвардії – майже у 15 разів більша від тієї, яку йому призначили попереднього разу.

Прізвище Микитася постійно спливає поруч із прізвищем Кличка. Деякі недоброзичливці називають його однією з тих осіб, які контролюють багато процесів у місті. Після отримання коштів передоплати за будівництво Шулявського мосту Микитась повідомив, що вийшов з бізнесу і продав "Укрбуд". Тож поки незрозуміло, як арешт товариша вплине на стійкість позицій нинішнього Київського міського голови – очільника КМДА.

То чи мають столичні депутати у контексті всіх цих бурхливих подій шанс зібратися на чергову сесію вже завтра? Адже, попри те, що життєдіяльність столиці – чи не останнє, що хвилює учасників політичних перегонів, поточних питань і справді накопичилося багато. Рано чи пізно їх доведеться вирішувати.

Перспектива проведення дочасних виборів у столиці (у ЗЕкоманді ще недавно впевнено називали й дату – 8 грудня ц.р., але ухвалений проект закону Ткаченка такої дати не передбачає) відсунулася в неясну перспективу. Не виключено, що мер вирішив скористатися паузою і провести огляд лав міських депутатів. Прозондувати їхні настрої у такій собі розвідці боєм.

Найбільш вірогідним видається варіант, за якого Кличко прийде – а кворуму в залі знов не буде. Тоді мер скрушно розведе руками і, можливо, порадіє в душі, адже отримає змогу розповідати киянам про продажних міських депутатів і чесного мера, роботу якого заблокували за вказівкою з Банкової. Мінус – проблеми міста не вирішуватимуться, плюс – Кличкові співчуватимуть трохи більше киян.

Не виключений і хаос у депутатській залі – мітинги, заяви його опонентів, викриття "злодіянь і махінацій". Така стихія – життєве середовище для вітчизняних політиків, насамперед тих, хто вже відчув запах "крові" великої жертви, на побитті якої можна зробити собі маленький піар.

Якщо ж станеться майже неймовірне і депутати прийдуть на Хрещатик, 26 і працюватимуть там, як годиться, то Віталій Володимирович і тут буде на коні: покаже, як він у складних зовнішніх умовах повернув собі контроль над Київрадою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme