"Розкажемо, якщо попросять": Українські чиновники не планують поки свідчити по імпічменту Трампа

Представники української влади не мають наміру за власною ініціативою давати свідчення в Конгресі Сполучених Штатів Америки у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час спілкування з журналістами на інвестфорумі RE: think. Invest in Ukraine у Маріуполі, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

 

"Мені було відомо. Всі канали, які потрібні, постійно використовуються – офіційні і неофіційні. Є канали, які відділяються від офіційних, але це не означає, що відбувається і не координують діяльність", – сказав Пристайко.

 

Він запевнив, що комунікація з американською стороною відбувається в штатному режимі.

 

"Ми могли б розповісти, якщо нас поросять. Ми не маємо до цього відношення. Нехай вони самі розберуться – ми не будемо туди їздити, не будемо коментувати", - сказав міністр, коментуючи можливість надання свідчень українськими політиками в справі про імпічмент президента США.

Нагадаємо, 31 жовтня в конгресі США відбудеться перше голосування у справі імпічменту Трампа.

25 жовтня демократи Палати представників Сполучених Штатів Америки надіслали повістки низці чиновників Білого дому і Державного департаменту у рамках розслідування імпічменту Трампа.

24 жовтня стало відомо, що суд у США зобов'язав Держдепартамент протягом 30 днів у зв'язку із "суспільним інтересом" почати надавати документи, пов'язані з відносинами адміністрації Дональда Трампа з Україною.

Відомо, що демократи Палати представників США вже в середині листопада можуть оприлюднити матеріали свого розслідування в межах процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту Трампа.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту Трампа.

22 жовтня тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у конгресі США у справі про імпічмент Трампа, розповівши, чому Україні заморозили військову допомогу. Також він заявив, що Трамп "шантажував" Зеленського, вимагаючи двох заяв.

23 жовтня конгресмени-республіканці влаштували бійку і зірвали виступ чиновниці Пентагону Лори Купер, яка мала дати свідчення трьом комітетам Палати представників у справі про імпічмент Трампа.

Як відомо, віцепрезидент США Пенс не буде співпрацювати з комітетами палати представників у розслідуванні імпічменту Трампа через його тиск на Україну.

Пентагон не може ділитися документами з комітетами палати представників, яка проводить розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, через "юридичні та практичні проблеми".

За інформацією The Associated Press, президент України Володимир Зеленський за два тижні до інавгурації в травні 2019 року обговорював зі своєю командою тиск, який нібито чинили на нього американський лідер Дональд Трамп і його адвокат Рудольф Джуліані. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme