Розенблат здав усі паспорти, проте мандат віддавати не хоче

Депутат Верховної Ради Борислав Розенблат не має наміру залишати територію України в разі схвалення парламентом його затримання та арешту і здав свої паспорти

Про це Розенблат заявив в інтерв'ю "Українським Новинам", передає Depo.ua.

"Ви постійно ставите це запитання. Повторюю, що паспортів у мене немає, можливості виїхати за кордон теж немає, як власне і бажання уникати слідства, тому що я знаю, що не винен", - каже Розенблат.

За його словами, він володіє нерухомістю в Німеччині, але не має наміру уникати слідчих дій і протидіяти своєму можливому арешту.

Проте нардеп не готовий здати свій мандат, оскільки на період розслідування справи такої можливості не існує. Крім цього, він не має наміру виходити з політичної партії "Блок Петра Порошенка" Солідарність".

"Я вважаю, що це питання вже буде вирішене судом. Якщо я винен, то так, якщо не винен, то чому я повинен це робити?" - каже Розенблат.

Він звинуватив слідство у його справі в провокації злочину і буде доводити це в суді.

"Я знаю, що в будь-якому випадку буде відкрито кримінальне провадження за статтею 370 Кримінального кодексу (провокація злочину), по якій ми звинувачуємо співробітників НАБУ. Вже сьогодні я бачу опір, тому що вони розуміють, що до них буде дуже багато питань. Тому що немає жодних осіб, яких нібито я підкуповував або намагався підкупити", - заявив Розенблат.

За його словами, в рамках судових рішень наслідком була допущена низка помилок і зараз його адвокати ініціюють перегляд рішень.

Розенблат також заперечив, що його сестра створила фірму для видобутку та вивезення бурштину з України.

Нагадаємо, 18 липня суддя Солом'янського районного суду Києва Світлана Кушнір обрала для Розенблата запобіжний захід у вигляді застави 7 млн гривень, поклала на нього обов'язок здати закордонні паспорти й носити електронний браслет. САП повідомила, що Розенблат вніс заставу і вдягнув електронний браслет.

Довідка: 19 червня правоохоронці затримали трьох помічників народних депутатів, одного охоронця та двох представників об'єднання "Депутатський контроль", вилучивши 200 тис. доларів. НАБУ та САП підозрюють народних депутатів Борислава Розенблата (БПП) і Максима Полякова ("Народний фронт") у причетності до незаконної схеми лобіювання інтересів бурштинокопачів.

Зокрема, були арештовані троє помічників нардепів, один охоронець і двоє громадських активістів.

За даними ГПУ, нардепам пропонували змінити статті підготовленого закону про вибудуиток бурштину, щоб підприємства, які будуть цим займатись, платили державі не 15%,а 5%. Депутати погодились і вирішили за цю поправку отримали кошти, хабар для пана Полякова склав 7,5 тис грн, Розенблата - 7,5 тис. грн.

11 липня Верховна Рада Рада зняла недоторканність, але не дала дозвіл на затримання та арешт нардепів Полякова та Розенблата.

13 липня ГПУ вручила підозри нардепам Максиму Полякову (Народний фронт) та Бориславу Розенблату (позафракційний).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme