Росію чекає доля СРСР в разі продовження наступу на Україну, – Newsweek

Росія може повторити крах Радянського Союзу, якщо посилить агресію проти України
Depo.Влада
26 травня 2015 22:29
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в статті трьох західних авторів-науковців Деніса Корбоя, Уїльяма Куртні та Кеннета Яловіца, опублікованій у виданні Newsweek, передає depo.ua.

Спочатку автори аналізують можливі плани Москви.

"Кремль міг би очікувати, що нові військові випади призведуть до посилення Заходом економічних санкцій. Але в контексті нинішньої європейської опозиції Москва може сумніватися, що Захід почне озброювати Україну", - йдеться у публікації.

Кремль також може подумати, що Росія в разі своєї подальшої агресії матиме успіх, перш ніж Захід прийме остаточне рішення щодо військового протистояння. Нарешті у Москві можуть вважати, що захоплення нової території стане її постійним набутком, а західні санкції протягом певного часу все одно підуть на спад, зазначають аналітики.

На думку авторів статті, ще одне міркування керівництва Росії може полягати в тому, "чи посилять нові військові дії владу Кремля". Адже приєднання Криму дещо збільшило підтримку президента Росії Володимира Путіна в суспільстві, втім тріщини в системі все ж з'являються.

"Путін не в змозі контролювати суперечки між ФСБ, яку колись очолював, та своїм же ватажком у Чечні", - пишуть автори, нагадавши про наказ Кадирова розстрілювати федеральних силовиків, які в'їжджають у регіон без його дозволу.

"Якщо Кремль розглядає можливість подальшої активності в Україні, він стикається з жорстким вибором. Це рішення може мати тривалий вплив на долю Росії", - наголошується в публікації.

На думку аналітиків, нинішні лідери в Кремлі повинні згадати, як введення радянських військ в Афганістан стало однією з відправних точок подальшого краху СРСР.

"Десять років вторгнення радянських військ вилилося в поразку, а ще через два роки СРСР зазнав колапсу... Нинішні керівники (в Кремлі - ред.) мають взяти до уваги урок Афганістану та проявити обережність", - підсумували Корбой, Куртні та Яловіц.

Нагадаємо, що сьогодні президент США Барак Обама звинуватив Росію в посиленні агресії проти України.