Російський сенатор вже погрожує Порошенку відповіддю на виборах до Верховної Ради

Розпорядження президента Петра Порошенка повідомити керівництво Росії про неможливість проведення виборів до Держдуми на території України може бути пов'язане з очікуванням відповідних дій Росії на виборах до Верховної Ради або президента України
Depo.Влада
10 вересня 2016 18:53
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров у коментарі ТАСС, передає depo.ua.

"Напевно, можна не виключити таку ситуацію, що, відмовивши нашим громадянам у голосуванні в Україні, Порошенко розраховує на відповідне рішення, що коли пройдуть вибори в Україні, президент Росії зробить те ж саме", - заявив сенатор.

На думку Джабарова, Порошенко розуміє, що "ті українські громадяни, які будуть голосувати на Росії, будуть явно голосувати проти нинішньої (Верховної) Ради і нинішнього президента (України)".

"Вони бачать в наших ЗМІ і по телебаченню, що реально відбувається в Україні, і брехні, яка зараз постійно транслюється в Києві, не повірять, бо вони самі живі свідки ситуації на Росії і бачать наше ставлення до українського народу", - пояснив він свою версію.

При цьому перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації також не виключив, що розпорядження Порошенка може бути пов'язано з нездатністю офіційного Києва забезпечити безпеку на виборчих дільницях.

Водночас голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков назвав продовженням тупикового курсу відмову Києва проводити вибори до Держдуми в Україні.

"Це ще один крок Порошенка, спрямований на розрив відносин з Росією, крок, що не послужить добру службу Україні", - сказав Пушков.

Він нагадав, що з тих пір, як Україна пішла цим шляхом, вона "дуже багато втратила і мало, що придбала".

"Порошенко недавно говорив про те, що країна втратила 15 млрд від того, що він назвав "економічною агресією" з боку Росії. А насправді, звичайно, ніякої агресії не було, а був односторонній розрив економічних і торговельних зв'язків з боку України щодо Росії, було укладення угоди про асоціацію з Євросоюзом, не узгоджене ні в якому вигляді з Москвою, і звідси такі важкі наслідки", - сказав сенатор.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну проінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів у Державну думу на українській території, у зв'язку з проведенням виборів до Держдуми Росії на тимчасово окупованих територіях.

Пізніше МЗС України зробило відповідну заяву.

Вибори до Державної Думи Росії мають відбутись 18 вересня 2016 року.

При цьому вперше "вибори" пройдуть також у Криму: окупований півострів у Москві представлятимуть чотири депутати.

Довідка: Росія окупувала Крим після незаконного референдуму у березні 2014 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада