Росія відмовляється повернути Україні заручників і контроль над кордоном, – Клімкін

Під час учорашніх переговорів у Берліні не вдалося досягти прогресу щодо обміну заручниками та повернення Україні контролю над ділянкою російсько-українського кордону на Донбасі
Depo.Влада
13 вересня 2015 09:02
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін  після завершення зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Нам треба дати реальний політичний імпульс цьому процесові", - наголосив він.

Міністр додав, що не можна говорити про якусь взаємодію щодо виборчих комісій і в цілому організації вільних і чесних виборів, коли є заручники на Донбасі.

"Не можна взагалі говорити про безпеку, коли у нас немає реального виведення озброєнь, найманців і врешті-решт регулярних російських військ", - додав Клімкін.

Він переконаний, що "всі ці питання повинні вирішуватися як єдиний комплекс".

Не знайшла відгуку у Росії й ініціатива щодо створення робочої групи з питання кордону.

"Російська сторона і підтримувані нею Донецьк і Луганськ цю ідею відкидають", - констатував глава МЗС України.

Тим часом, на думку Клімкіна, це одне з ключових питань для ефективного проведення вільних і чесних виборів, "оскільки поки немає впевненості, що ситуація з безпекою змінюється на краще в плані виведення всього того, що було вкинуто на Донбас, ми не можемо говорити про вільні та чесні вибори".

Нагадаємо, що на переговорах "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Німеччина, Франція) таки вдалося досягти прогресу у питанні відведення озброєнь калібром менше 100 мм на Донбасі.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.