"Росія токсична": Гончаренко прийшов на засідання ПАРЄ у гумових рукавицях (ФОТО)

Представник української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), народний депутат від фракції  "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко прийшов на засідання асамблеї у гумових захисних рукавичках, пояснивши це тим, що від Росії необхідно "захищатися"

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Сьогодні прийшов на засідання ПАРЄ в захисних рукавичках, щоб продемонструвати парламентаріям, що буде, якщо змінять регламент і Росія знову зможе стати повноправним учасником Ради Європи", – написав Гончаренко.

Він підкреслив, що "Європейська цивілізація заснована на цінностях, а не грошах".

"Тому ми не повинні йти на поводу у тих парламентаріїв, які хочуть за всяку ціну "протягнути" Росію в ПАРЄ… Є чіткі умови для того, щоб країна-агресор знову відновила своє членство в організації: звільнення наших політв'язнів, виведення військ із Донбасу і повернення Криму. Лише після цього ми можемо знову розпочати говорити про можливість для Російської Федерації бути представленою в загальноєвропейських структурах", – вважає нардеп.

"Росія токсична… І я казав про це своїм колегам… Якщо ми відкриваємо двері для російської делегації без санкцій, то після цього необхідно обеззаразити і двері, і ручки, і все навкруги. А працювати можна буде лише в костюмах хімічного захисту, бо ми знаємо, що Росія вбиває людей хімічною зброєю просто на вулицях", – наголосив Гончаренко під час спілкування з журналістами.

Нагадаємо, Комітет із питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим "прощення" Росії.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme