"Прощення" Росії: Комітет ПАРЄ підтримав українські правки до резолюції

Комітет із питань правил процедури Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), який представлятиме у ПАРЄ проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим "прощення" Росії

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

Зазначається, що дві правки, які усувають головні ризики документа, були запропоновані групою депутатів ПАРЄ на чолі з представниками України.

Натомість, правки, що просувалися групою проросійських депутатів, були відхилені переважною більшістю голосів.

Наголошується, що це рішення ще має підтвердити пленарна зала, коли розглядатиме резолюцію.

Між тим, за практикою ПАРЄ, підтримка пропозиції у комітеті суттєво підвищує шанси на успіх голосування за неї.

Головна пропозиція стосується принципу голосування за санкційні рішення.

Як відомо, резолюція пропонує підвищити поріг голосування до 2/3 голосів (зараз – 1/2), що суттєво ускладнює накладення санкцій на Росію. Натомість українська поправка залишити правило 1/2 для низки санкцій, включаючи позбавлення росіян права голосу.

Друга пропозиція забороняє брати участь у роботі ПАРЄ парламентарям, обраним виборцями на окупованих територіях, зокрема в Криму.

Також комітет рекомендує асамблеї підтримати норму, яка ініціює накладання на Росію додаткових покарань у разі, якщо Москва, уникаючи санкцій, у 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.

Нагадаємо, що групи лібералів та консерваторів у Парламентські асамблеї Ради Європи на своїх засіданнях ухвалили рішення про непідтримку змін до санкційної процедури Парламентської асамблеї Ради Європи.

Також у ПАРЄ зареєстрували подання про те, щоби відтермінувати розгляд змін до санкційного механізму та взагалі не розглядати можливість повернення Росії до кінця поточного року.

Зазначимо, що осіння сесія ПАРЄ триватиме 8-12 жовтня у Страсбурзі.

9 жовтня Москві буде необхідна більшість голосів, коли ПАРЄ розглядатиме доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій.

За підсумками ухвалять резолюцію та рекомендації комітету міністрів Ради Європи. Йдеться про внесення поправок до регламенту, які в майбутньому можуть повернути російську делегацію до асамблеї.

Зараз ПАРЄ має право накладати обмеження прав (санкції) на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. На цих підставах у 2014 і 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme