Росія ігнорує звернення щодо полонених моряків, - Денісова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зустрілася з заступницею політичного радника Посольства США Ту Нгуєн і передала їй останню інформацію про утримання на Росії полонених моряків

Про це Денісова повідомила у Facebook, передає Depo.ua.

Нгуєн прибула до Офісу омбудсмена за дорученням посла США в Україні Марі Йованович.

"Головне питання, яке цікавить наших американських колег, - перебіг ситуації щодо українських військовополонених моряків, яких утримує Російська Федерація. Донесла офіційну позицію України, що згідно з Женевською конвенції 1949 року захоплені 24 моряки мають статус військовополонених. Проте Російська Федерація не визнає цього і продовжує їх утримувати в СІЗО "Лефортово" та "Матросская тишина". Також я поділилася з представниками посольства США останньою інформацією щодо умов утримання та стану моряків, яка надходить від українських консулів у Москві та адвокатів", - зазначила омбудсмен.

За її словами, під час зустрічі вона також повідомила представника Посольства США, що Україна досі не має офіційних довідок про стан здоров'я трьох наших поранених у СІЗО "Матросская тишина".

"Все лише на словах. І я, як Уповноважений двічі зверталася до ФСБ, щоб мені надали дозвіл відвідати усіх наших хлопців. Поки не отримала відповідей", - сказала Денісова.

Український омбудсмен також висловила вдячність за миттєву реакцію США на захоплення моряків і засудження дій Російської Федерації на всіх можливих міжнародних майданчиках.

Нгуєн, у свою чергу, запевнила, що з боку США буде надаватися будь-яка необхідна підтримка Україні у цьому питанні.

Нагадаємо, 17 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму.

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, резолюцію ГА ООН ухвалювала двома третинами голосів, а не простою більшістю. Такий спосіб на початку розгляду резолюції запропонувала сама Україна.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

ЗМІ оприлюднили список 24 українських моряків, які перебувають в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії з 26 листопада в 10 областях України запровадили воєнний стан.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія