РНБО розгляне санкції проти білоруських топ-чиновників та бізнесменів (ДОКУМЕНТ)

В Офісі президента повідомили, що санкції стосовно білоруських топ-чиновників та бізнесменів розгляне Рада нацбезпеки та оборони України (РНБО)

Редактор стрічки новин
РНБО розгляне санкції проти білоруських…
Фото: tut.by

Про це повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"Надійшла відповідь від голови Офісу президента про те, що мій запит про введення санкцій стосовно білоруських топ-чиновників та бізнесменів, які своїми статками підтримують режим Лукашенка, переданий до РНБО", – повідомив Гончаренко.

Депутат звернув увагу, що білоруський бізнесмен Микола Воробей, проти якого введені санкції у Євросоюзі, має бізнес в Україні.

"Це гарні новини, адже, наприклад, велика кількість білоруських бізнесменів та топ-чиновників досі знаходяться не під санкціями. Я вже писав, що є такий Микола Воробей проти якого введені санкції ЄС. Він є "гаманцем" Лукашенка, але разом з тим саме Микола Воробей володіє "Прикарпатзахідтранс". Це компанія, якою користувався Медведчук і яка володіла сумнозвісною "трубою Медведчука". Тобто, по суті, окрім того, що Воробей є "гаманцем" Лукашенка, він також і є "гаманцем" Медведчука. Крім цього, Медведчук та Козак тримають великі суми в банку Воробья", – зазначив Гончаренко.

Він також висловив сподівання, що РНБО "якнайшвидше введе санкції проти ворогів України та Білорусі".

РНБО розгляне санкції проти білоруських топ-чиновників

Протести у Білорусі та санкції проти режиму Лукашенка

9 серпня, у день президентських виборів у Білорусі, коли перші офіційні екзит-поли повідомили, що Олександр Лукашенко набрав майже 80% голосів, а Світлана Тихановська – менш ніж 7%, у Мінську й інших містах Білорусі люди вийшли на вулиці, висловлюючи недовіру цим результатам.

ОМОН і внутрішні війська почали затримувати та розганяти протестувальників із застосуванням сили. 11 серпня 2020 року стало відомо, що опозиційна кандидатка у президенти Світлана Тихановська покинула Білорусь через погрози, наразі вона перебуває у Литві. 

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка, її легітимність не визнали багато країн світу. Згодом Велика Британія, Канада і країни Балтії та інші запровадили санкції проти Лукашенка й інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Наразі акції протесту у Білорусі продовжуються. Їх організовують переважно щонеділі. 

Протягом 2020 року у рейтингу безпечних країн Білорусь опустилася на 98 позицій. На початку 2020 року Білорусь посідала 16 місце зі 129 країн і перебувала між Хорватією і Данією. За даними на початок 2021 року республіка опустилася на 114 місце серед 135 країн і перебуває тепер між Домініканською Республікою і Кенією.

Через порушення прав людини Євросоюз ввів санкції проти режиму Лукашенка. До санкційного переліку входять ключові фігури політичного керівництва та уряду Білорусі, керівники МВС та внутрішніх військ, керівники парламенту, генеральної прокуратури, декілька суддів, голова білоруської телерадіокомпанії, та декілька помітних економічних акторів.

Обмежувальні заходи включають заборону на подорожі та заморожування активів. Заборона на подорожі стосується на тих, хто включений до санкційного списку, і забороняє їм в’їзд або транзит через територію ЄС, з одночасним заморожуванням активів або економічних ресурсів цих осіб. На додаток, громадянам ЄС і європейським компаніям заборонено надавати будь-які фонди у розпорядження осіб, що включені до санкційного списку.

Нагадаємо, за даними правозахисників, за перший місяць 2021 року в Білорусі були затримані з політичних мотивів щонайменше 873 людини. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme