"Трубу Медведчука" арештували: Кому передадуть усе майно

Вищий антикорупційний суд арештував українську ділянку магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок", тобто так звану "трубу Медведчука", повернувши майно під контроль держави

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
"Трубу Медведчука" арештували: Кому пере…
Фото: НАБУ

Про це пише Depo.ua із посиланням на прес-службу НАБУ й сайт СБУ.

Суд за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури постановив передати усе майно, зокрема будівлі, споруди та інші об'єкти, які розташовані на території Житомирської, Рівненської, Львівської, Закарпатської областей, Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Арешт труби Медведчука

Наголошується, що допоки АРМА визначиться з управителем цього майна, воно перебуватиме на відповідальному зберіганні АТ "Уктранснафта".

"Починаючи з 2017 року детективам НАБУ вдалося не тільки зібрати докази незаконного заволодіння трубопроводом, але й детально вивчити можливість повернення його державі. Для цього в тому числі неодноразово проводилися наради з представниками Офісу генерального прокурора, Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України", – зауважили в Національному антикорупційному бюро.

Водночас у Службі безпеки України повідомили, що таке рішення було ухвалено на підставі доказів, зібраних СБУ у співпраці з іншими правоохоронними органами. Крім цього, там нагадали, що раніше слідчі СБУ та детективи НАБУ виявили, що службовці ТОВ "Прикарпатзахідтранс", частиною якого і є нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок", на підставі завідомо підроблених документів незаконно заволоділи державним майном, яке оцінюється у понад 200 мільйонів гривень.

Що відомо про так звану "трубу Медведчука", яку повернули у власність держави

Трубу Медведчука арештували

19 лютого РНБО ухвалила рішення накласти санкції щодо 19 юридичних і 9 фізичних осіб, серед яких – народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Цей документ одразу ввів у дію президент Володимир Зеленський, яким повернув у державну власність нафтопровід "Прикарпатзападтранс" та "Грозний-Армавір-Трудова" загальною протяжністю 1433 км. 

Трубопроводи були збудовані ще за часів СРСР і перебували у загальносоюзній власності. Коли було проголошено незалежність України, на підставі правонаступництва об'єкти мали перейти у власність нашої держави, однак цього не сталося. 

До 2016 року компанія "Прикарпатзахідтранс", яка експлуатує ці трубопроводи, була структурним підрозділом "дочки" російської "Транснафти" – компанії "Транснафтопродукт". У лютому того ж року російська компанія продала "Прикарпатзахідтранс", статутний капітал якої налічував 105,56 мільйона гривень. Покупцем через International Trading Partners AG (48% якої пов’язують із Віктором Медведчуком) на папері став громадянин Німеччини Анатолій Шефер (його частка у компанії всього 1%).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme