Репортери без кордонів: Затримання на Росії журналіста Сущенка - це викрадення

Звинувачення у "шпигунстві" на адресу громадянина України Романа Сущенка, який працює журналістом Укрінформу з 2002 року, виглядають абсолютно надуманими і виглядають як викрадення
Depo.Влада
3 жовтня 2016 12:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила представниця Репортерів без кордонів в Україні Оксана Романюк, передає depo.ua з посиланням на "Тиждень".

"Як представниця Репортерів без кордонів в Україні, я закликаю російську сторону негайно звільнити українського журналіста та зняти всі звинувачення висунуті на його адресу", – сказала вона.

З її слів, той факт, що і затримання, і арешт були проведені підпільно, свідчить про надуманість звинувачень.

"Ні родичі, ні дружина, ні українські дипломатичні структури, ні нарешті Укрінформ не були поінформовані ні про суд, ні про арешт", – зазначила представниця Репортерів без кордонів в Україні.

"Статус не дає жодної гарантії, навряд чи ми можемо розраховувати на правдиве ставлення від російської сторони, яка навіть не спромоглася у випадку затримання діяти згідно міжнародних правил. В результаті, затримання виглядає просто як викрадення", – додала вона.

Нагадаємо, що паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпіонаж.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, акредитованого в одній з найвпливовіших країн Євросоюзу, яка до того ж є учасницею "нормандського формату", можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв порушити питання про незаконний арешт журналіста у Раді Європи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада