Реформа ЗСУ: Таран заявив, що перший етап наблизив Україну до взаємосумісності з НАТО

Перший етап реформування Збройних сил України (ЗСУ) суттєво наблизив їх до набуття взаємосумісності з НАТО

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран, передає Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

За його словами, нині триває процес правового врегулювання розмежування обов’язків між міністерством та Генеральним штабом відповідно до типових демократичних принципів:

  • Міністерство оборони України (МОУ) має формувати політику;

  • Генеральний штаб ЗСУ має відповідати за її реалізацію та звітувати міністерству.

Зазначається також, що рік тому на виконання спільних директив МОУ та Генштабу ЗСУ було створено нові органи військового управління:

  • Командування об’єднаних сил;

  • Командування медичних сил;

  • Командування сил підтримки;

  • Командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки.

Уточнюється, що ці заходи стали завершенням першого етапу реформування ЗСУ в межах оборонної реформи та дали старт перетворенням відповідно до принципів і підходів НАТО.

За словами Тарана, Міністерство оборони як локомотив оборонної реформи сьогодні трансформує бачення політичного керівництва держави у конкретні кроки, спрямовані на набуття максимальної взаємосумісності з НАТО.

"Наші подальші плани будуватимуться, зокрема, з урахування результатів цьогорічного комплексного функціонального огляду системи оборонного менеджменту. Крім того, необхідні висновки будуть зроблені і за результатами інспекційної перевірки стану готовності до виконання завдань органів військового управління, з’єднань та військових частин ЗСУ, що виконують завдання в Операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей, що розпочалась за дорученням президента Володимира Зеленського 2 лютого", – наголосив він.

Крім того, Таран нагадав, що євроатлантичний вибір України – найкращий спосіб реалізації наших національних інтересів, адже він відкриває нові перспективи співробітництва з розвинутими державами світу, надає можливості безпекового та економічного розвитку, а також зміцнює позиції України у світовій системі міжнародних відносин.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що МО запроваджує демократичний цивільний контроль над ЗСУ для отримання ПДЧ в НАТО.

Читайте також: Не НАТО єдиним: Які міжнародні військові навчання пройдуть в Україні у 2021 році

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme