"Реал" – Анатолій Трубін – 2:1

Молодий і 100% український колектив мав гідний вигляд проти фаворита Ліги чемпіонів.

"Реал" – Анатолій Трубін – 2:1…

Донецький "Шахтар" у Мадриді у третьому турі групового турніру Ліги чемпіонів УЄФА поступився "Реалу" з рахунком 2:1 (2:1).

Цей матч був цікавий уже тим, що у стартовому складі донецької команди вперше в 22-річній історії її виступів у єврокубках вийшли 11 українців. Ще 9 українців залишилися в запасі. До заявки гірників на гру потрапили лише 3 легіонери.

Протистояти мадридцям команда Ігора Йовічевіча почала у такому складі: Трубін – Михайличенко, Матвієнко, Бондар, Конопля – Судаков, Степаненко, Бондаренко – Мудрик, Зубков, Швед.

Та насправді на поле стадіону "Сантьяго Бернабеу" вийшли 12 українців – у воротах "Реала" стояв колега Анатолія Трубіна по збірній України Андрій Лунін.

Попри прогнози, йому не вдалося відіграти матч "насухо". Хоча перші 30 хвилин гри здавалося, що сьогодні на гірників чекає розгром – настільки злагодженими і навіть витонченими були атаки господарів.

Зусилля віртуозів королівського клубу, які зовсім не скидалися на надзусилля, скоро були винагороджені забитими м’ячами. На 13-ій хвилині Чуамені віддав м’яча на Родріго, той обіграв Степаненка і пробив точно в кут з-за меж штрафної. А на 28-ій хвилині Бензема віддав на автора першого голу, який зробив передачу на Вінісіуса Жуніора. Бразилець легко розібрався з Трубіним. Запахло смаженим.

І тут несподівано мадридці заспокоїлися, а донеччанам вдалося не лише трохи вирівняти гру, але й зробити маленьке диво – забити гол. Після навісу Михайличенка з лівого флангу акробатичним ударом у падінні боковими ножицями точно по воротах Луніна пробив Зубков.

Другий тайм тривав переважно в атаках "Реала", який методично тиснув на позиції гірників. Та свої моменти мали і гості, зокрема, Михайло Мудрик. Проте або футболісти хибили в завершальній стадії, або гарно свою роботу робили воротарі, або вдача відверталася від нападників - зокрема, коли за "Шахтар" зіграла стійка воріт. Так перша зустріч цих команд у групі й завершилася.

Найвищу оцінку серед гравців українського клубу авторитетні портали WhoScored і SofaScore виставили Анатолію Трубіну – він отримав відповідно 8,2 та 8,7. За матч Трубін зробив 11 сейвів, 58 дотиків м’яча і 32 точні передачі з 41 (78%).

Кращим гравцем матчу визнано автора голу й асисту Родриго.

Андрій Лунін з двома сейвами отримав 6,7 і 6,6 балів.

У іншому поєдинку в групі F "Лейпциг" вдома переміг "Селтік" (3:1).

Після цих матчів "Реал" і далі очолює групу з 9 очками. "Шахтар" з 4 заліковими балами залишився другим. "Лейпциг" набрав 3 бали і піднявся на третє місце, відтіснивши "Селтік" з 1 очком на останню позицію.

За тиждень, 11 жовтня, у 4-му турі групового етапу Ліги чемпіонів у Варшаві на Стадіоні Війська Польського о 22.00 за Києвом гірники прийматимуть "Реал", а "Селтік" вдома зіграє з "Лейпцигом". Ці матчі внесуть більше ясності до турнірної таблиці.