Реакція світу на рішення суду по Приватбанку є дуже тривожною, - Порошенко

У реакції США, ЄС, Світового банку та МВФ на рішення суду щодо Приватбанку чітко наголошується, що націоналізація 2016 року була вимушеним кроком і абсолютно виправданим
 

Про це заявив президент Петро Порошенко під час наради РНБО, повідомляє Depo.ua.

"Хочу наголосити, що у нас дуже тривожна ситуація з точки зору реакції світу. Ми сьогодні вже маємо реакцію США, ЄС, Світового банку і МВФ, і інших країн Великої сімки, які чітко наголошують, що націоналізація 2016 року була вимушеним кроком і абсолютно виправданим… В такий спосіб була врятована фінансова банківська система", - заявив він.

Порошенко зазначив, що прагне не допустити паніки на фінансовому ринку.

"Сьогодні нашими скоординованими діями ми маємо прибрати будь-які ризики, захистити інтереси людей, захистити позицію щодо стабільності національної грошової одиниці, і не допустити паніки, яка може з’явитися на ринку", - зазначив він.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

8 квітня 2019 року Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк. За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme