UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Разумков закликав США заблокувати будівництво "Північного потоку-2"

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закликав США заблокувати завершення "Північного потоку-2"
 

Журналіст стрічки новин

Про це він заявив під час телефонної розмови з сенатором США, співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт парламенту.

Спікер ВР зазначив, що сподівається на введення нових санкцій проти газопроводу з боку США, щоб унеможливити його остаточне завершення та введення в експлуатацію.

"Україна неодноразово відчувала на собі, як цей економічний проект перетворюється на елемент тиску, елемент впливу не економічного, а політичного. І дуже часто він використовується як механізм шантажу. Тому я впевнений, що ми повинні об'єднувати зусилля в блокуванні подальшого просування цього процесу", – заявив він.

За словами Разумкова, російський газопровід "Північний потік-2" перетворюється на елемент політичного тику, тому Україна та США повинні об'єднати зусилля для протидії його реалізації.

Водночас американський сенатор висловив підтримку у протидії будівництву та запуску "Північного потоку-2", а також запевнив у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України з боку США.

Нагадаємо, у Зеленського просять США ввести нові санкції проти "Північного потоку-2".

Своєю чергою, конгресмени вимагали від Держдепу нових санкцій проти "Північного потоку-2".

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. За даними ЗМІ, Морське управління Данії (DMA) вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може  завершитися до кінця вересня цього року, хоча раніше планувалося зробити це у квітні. 

Нещодавно, щоб уникнути санкцій США, понад 15 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2". Також німецька компанія Wintershall Dea, яка була одним з найбільших інвесторів "Північного потоку-2", припинила фінансування проекту

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme