Разумков сказав, коли у Раду можуть внести законопроект про олігархів

До парламенту ще не надходив законопроект про деолігархізацію, однак очікується, що він з'явиться вже найближчим часом

Журналіст стрічки новин
Разумков сказав, коли у Раду можуть внес…
Фото: Слуга народу / Facebook

Про це під час брифінгу 31 травня повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, пише Depo.ua.

"Законопроект щодо деолігархізації я ще не бачив. Він не заходив у Верховну Раду. Думаю, що найближчим часом з'явиться, тоді побачимо всі. Він буде на сайті Верховної Ради. Після цього ми можемо про нього говорити, обговорювати ті аспекти, які будуть в ньому показані, коли це відбудеться", – сказав спікер.

Разумков наголосив, що у нашій державі не повинно бути груп впливу, а сам парламент має бути групою впливу для народу і працювати на його інтереси.

"Бенефіціаром будь-яких рішень парламенту повинні бути громадяни нашої держави", - зазначив він.

Також глава ВР наголосив, що лобізм у світі – нормальна практика, однак в Україні він несе за собою корупційну складову.

"А тут, якщо є корупційна складова, то в нас достатня кількість антикорупційних органів, які повинні робити свою справу. Якщо хтось із народних депутатів отримав кошти за те, щоб голосувати або не голосувати за той чи інший законопроект, якщо у вас є такий фактаж – будь ласка, НАБУ, НАЗК, Антикорупційний суд точно вас буде підтримувати, тому що воно так працювати не повинно", – пояснив він.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ повідомили, які положення містить президентський законопроект про статус олігархів. Своєю чергою радник голови Офісу президента України з антикризових комунікацій Михайло Подоляк заявив, що опубліковані у ЗМІ норми "закону про олігархів" не є текстом документа

Довідка: Про те, що в Україні розробляють законопроект про статус олігархів стало відомо 15 квітня. За попередньою інформацією, в ньому буде прописано сім критеріїв для визначення, хто є олігархом. При цьому людина нібито визнаватиметься олігархом, якщо підпадатиме під три чи більше параметрів.

Попередньо відомо, що олігархом вважатиметься людина, яка бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації та здійснює контроль значної за обсягом господарської діяльності. Рішення про визнання особи олігархом ухвалюватиметься Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету України. Воно набиратиме чинності з дня офіційної публікації відповідного указу президента та є обов’язковим для виконання.

Офіційно визнаного олігарха включатимуть до "Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Читайте також: Деолігархізація в Україні: Що потрібно змінити Зеленському, аби боротьба була реальною

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme