Разумков чекає на нардепів у Раді раніше: Тестуватимуть сенсорну кнопку

Сьогодні, 2 березня, народні обранці мають прибути до Верховної Ради заздалегідь, аби встигнути протестувати систему сенсорної кнопки (яка запобігатиме неперсональному голосуванню) до початку пленарного засідання

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Разумков чекає на нардепів у Раді раніше…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив спікер Дмитро Разумков під час погоджувальної ради в парламенті 1 березня, передає Depo.ua.

"Реформа пов'язана з тим, щоб унеможливити питання кнопкодавства. Ми багато про це говорили… Тому минулого тижня була завершена робота і проведене тестування щодо того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради України. Вона працює. Вона пройшла перевірку відповідною організацією… і з цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування і під час засідань ВРУ", – наголосив він.

Разумков зауважив, що система відповідає всім нормам.

"Інститут-розробник її протестував. Ті питання, які викликали дискусію, були прибрані. І в нас є офіційне заключення, акт, про те, що вона може використовуватися. Тому з наступного пленарного засідання ми зможемо продемонструвати систему, яка не буде дозволяти застосовувати кнопкодавство в стінах ВРУ. Єдине прохання – якщо вона буде працювати, то немає сенсу прив'язувати картки до місця. Це знімає питання прив'язки до місця, тому що вона унеможливлює одночасне натискання з більше ніж одного робочого місця голосування "за", "проти", "утримався" тощо", – пояснив спікер.

Також він попросив усіх нардепів прийти сьогодні, 2 березня, на робочі місця за 15 хвилин до початку пленарного засідання.

"Прийти завтра на 9:45 для того, щоб всі могли спробувати, протестувати, і щоб о 10:00 ми вже розпочали засідання з новим механізом голосування", – підсумував Разумков.

Вже сьогодні зранку голова фракції "Голос" Ярослав Железняк підтвердив в ефірі "Україна 24", що планує приїхати до Ради раніше.

"Якраз їду зараз для того, щоб встигнути на тестовий запуск кнопки. Для того, щоб перевірити особисто, як вона буде працювати. Сподіваюся що нарешті за 30 років ми сьогодні перейдемо ту межу, коли кнопкодавство буде неможливим", – сказав він.

Железняк також висловив сподівання, що сенсорна кнопка в Раді нарешті запуститься.

"Сподіваюсь, що, нарешті, у нас всі "піаністи" народні депутати перестануть використовувати свій талант для того, щоб тиснути і за себе, і за "того хлопця", або дівчину. Ну і, нарешті, сподіваюся, що кожний народний депутат усвідомить, що кнопкодавство, це не тільки кримінальний злочин, за який можна понести кримінальну відповідальність… але, в першу чергу, це – порушення Конституції, просто свого обов'язку народного депутата, який має бути під час засідання на голосуванні і особисто голосувати за те чи інше рішення", – підсумував нардеп.

Нагадаємо, у серпні 2019 року Державне бюро розслідувань спільно з оперативним підрозділом Служби безпеки України проводили огляд центру управління системою "Рада" з метою виявлення порушень правил експлуатації використання сенсорно-обчислювальної системи.

18 грудня 2020 року Разумков повідомив, що в Україні нардепів жорсткіше каратимуть за кнопкодавство.

Так, після скандалу з кнопкодавством під час голосування за призначення міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, у Раді домовилися встановити додаткові камери у сесійній залі парламенту, щоб запобігти випадкам неперсонального голосування. 

Тоді Разумков пояснив, що камери встановлять у тих місцях, де їх немає. Наприклад, у ложах. 

Також, зі слів Разумкова, здолати "кнопкодавство" на 100% має нова система "Рада", яку планують запустити дещо згодом.

Обговорюється і можливість внесення змін до регламенту Ради, які б дозволили не допускати народних депутатів-кнопкодавів до участі у засіданнях ВР, і, відповідно, вони тимчасово будуть позбавлені заробітної плати. 

Довідка: З початку 2020 року за неособисте голосування у Верховній Раді передбачена кримінальна відповідальність.

За це передбачено штраф на суму від 51 до 85 тисяч гривень.

Крім того, депутат-кнопкодав втрачає свій мандат, якщо його провину доведе суд. Досудове розслідування в таких справах проводить Державне бюро розслідувань, але підозру особисто має підписати генпрокурор.

Читайте також: Кнопкодавство в смартфоні: Коли Верховну Раду переведуть на фріланс

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme