ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада звільнила Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

Сьогодні Верховна Рада ухвалила постанову про відкликання нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва з посади голови Комітету з питань протидії корупції

Depo.Влада
7 грудня 2017 16:43
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 256 парламентарів, передає Depo.ua.

Відставку ініціювали відставку 10 нардепів з різних фракцій.

"У Комітеті Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції лише на сьомій сесії Верховної Ради України VIII скликання понад три поспіль засідання не відбулися, зокрема 3, 8, 15 та 22 листопада 2017 року через порушення Регламенту Верховної Ради України та Закону України "Про комітети Верховної Ради України" головуючим на засіданнях Є. Соболєвим, який обіймає посаду голови цього комітету. Мають місце інші численні порушення Є. Соболєвим обов'язків голови комітету, якими він наділений відповідно до Закону України "Про комітети Верховної Ради України", - йдеться у пояснювальній записці до постанови.

При цьому, навіть в результаті позитивного голосування, Соболєв залишиться членом свого комітету.

Водночас Соболєв перед голосуванням назвав деякі результати своєї роботи.

"Ми створили законодавство, яке, сподіваюся, матиме фундаментальні наслідки для України. Один із законопроектів зробив незалежним Національне антикорупційне бюро і прокуратуру, ним передбачене створення інституту детективів НАБУ. Другий закон - про незаконне збагачення. Ця стаття КК раніше жодного разу не використовувалася слідчими, і ми з вами переписали її так, що якщо посадовець не може пояснити походження свого майна - він злочинець", - зазначив Соболєв.

Він вважає причиною свого звільнення помсту корупціонерів.

Соболєв додав, що його коміетет знайшов корупціогенні ризики в майже 400 законопроектах, які так і не стали потім законами.

Нагадаємо, що вчора, 6 грудня, члени Комітету з питань протидії корупції висловили недовіру його голові Єгору Соболєву. Сам він вважає це визнанням з боку БПП, "Народного фронту", Опозиційного блоку та групи "Відродження" своєї ефективної антикорупційної роботи.

Такі наміри викликали критику Заходу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада