Рада змінила календарний план третьої сесії

Сьогодні, 17 березня, Верховна Рада схвалила за основу та в цілому проект постанови №3224 про внесення змін до календарного плану проведення третьої сесії парламенту України дев'ятого скликання

За відповідне рішення проголосували 359 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з документом, у період дії карантину:

1) Голова Верховної Ради України, у разі ухвалення Кабінетом міністрів України рішення про продовження карантину в Україні, може прийняти рішення про продовження роботи Верховної Ради України в режимі роботи в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах).

2) З метою вирішення Верховною Радою України невідкладних питань, пов’язаних із ситуацією в Україні, та необхідністю прийняття у зв’язку з цим Верховною Радою України відповідних рішень, пленарні засідання Верховної Ради України скликаються головою Ради за пропозицією погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп).

Також переносяться на четверту сесію Ради дев’ятого скликання дати проведення таких парламентських слухань:

1) "Стратегія деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя" (18 березня 2020 року).

2) "Проблеми виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини" (25 березня 2020 року).

3) "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів" (8 квітня 2020 року);

4) "Кібербезпека, критична інфраструктура, електронні комунікації в Україні: стан, проблеми, шляхи їх вирішення" (15 квітня 2020 року).

5) "Чорнобильська катастрофа. Стан соціальної захищеності постраждалих осіб та актуальні завдання подолання наслідків" (18 травня 2020 року).

Доповнюється також положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді: "У разі введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або встановлення карантину на території України журналісти і технічні працівники засобів масової інформації, акредитовані при Верховній Раді України, допускаються до будинків та окремих приміщень Верховної Ради України за додатковою акредитаційною карткою, умови і порядок видачі якої визначаються Головою Верховної Ради України".

Наголошується, що:

  • дати проведення парламентських слухань, зазначених у пункті 3 цієї постанови, будуть визначені Верховною Радою України на основі пропозицій погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) щодо календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання;
  • під час пленарних засідань Верховної Ради України в залі засідань можуть перебувати без запрошення президент України, прем’єр-міністр України, особи, присутність яких необхідна під час розгляду питань порядку денного (за замовленнями (перепустками) на вхід головою Верховної Ради України, першим заступником чи заступником голови Верховної Ради України), а також працівники апарату Верховної Ради України, які виконують функцію з обслуговування пленарних засідань Верховної Ради України.

Голові парламенту у випадку, передбаченому пунктом 2 цієї постанови, необхідно невідкладно (але не пізніш як за два дні до дня проведення пленарного засідання) інформувати народних депутатів України про час і місце проведення пленарного засідання.

Апарату Верховної Ради України – забезпечити здійснення заходів, необхідних для проведення пленарних засідань Верховної Ради України.

Нагадаємо, дещо раніше у Верховній Раді оприлюднили порядок денний позачергового пленарного засідання 17 березня, серед яких низка ініціатив, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme