Рада вирішила доопрацювати зміни до трудового кодексу

Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо забезпечення прав працівників на особисте та сімейне життя)"

За таке рішення проголосували 317 нардепів, повідомляє Depo.ua.

Як зазначається у пояснювальній записці, проблема полягає в тому, що стабільно зустрічаються випадки, коли при вирішенні питання найму працівника, зокрема жінки, роботодавець досліджує не лише її професійні знання, навички та кар’єрні плани, але і цікавиться її особистим життям, наприклад, щодо планів у найближчому майбутньому зареєструвати шлюбні відносини та/або народити дитину, що впливає на остаточне рішення роботодавця щодо найму особи на роботу чи відмови.

Також частими є випадки відмови у прийнятті на роботу вагітних жінок через небажання в подальшому здійснювати соціальні виплати щодо народження дитини та надання декретної відпустки. 

Зазначені факти відповідно до міжнародної практики є ні чим іншим, як втручанням у приватне життя зазначених осіб та дискримінацією.

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, у яких визначається, що "при укладенні, зміні та припиненні трудового договору особам, які поступають на роботу, та працівникам гарантується право на особисте та сімейне життя" (зміни до статті 22 цього Кодексу).

 Крім цього, стаття 25 КЗпП України доповнюється положеннями, в яких конкретизується перелік відомостей, які  забороняється вимагати при укладенні трудового договору, зокрема, "будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень".

 У змінах до вказаної статті також передбачено, що дані відомості захищаються Законом України "Про захист персональних даних", а також, що у випадках, якщо роботодавець вимагає від осіб, які приймаються на роботу, зазначені відомості, такі особи мають право відмовити у наданні відповідних відомостей.

Нагадаємо, 31 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні та за основу законопроєкт про лібералізацію трудових відносин відповідно до сучасних вимог.

8 листопада міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов пообіцяв українцям новий Трудовий кодекс за кілька місяців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme