Рада ухвалила закон про оцінку впливу на довкілля

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №2009а-д "Про оцінку впливу на навколишнє середовище"
Depo.Влада
4 жовтня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів, передає Depo.ua.

"Цей закон встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, яка спрямована на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про здійснення господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів", – йдеться на початку закону.

У документі йдеться про оцінку впливу на довкілля, яка здійснюється з урахуванням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, стану довкілля в місці, де планується здійснювати плановану діяльність, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу (прямого та непрямого) на довкілля, в тому числі з врахуванням впливу наявних об’єктів, планованої діяльності та об’єктів, щодо яких отримано погодження або які перебувають у процесі погодження.

Законопроект стосується імплементації угоди про між Україною і ЄС про асоціацію.

Водночас є і  незадоволені законом. Нардеп Віктор Пинзеник критикує його за додатковий перелік видів діяльності, які потребують попереднього проходження екологічної експертизи. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада