Рада ухвалила закон про нацбезпеку

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про національну безпеку"

Рада ухвалила закон про нацбезпеку…

За відповідне рішення проголосували 248 депутатів, передає Depo.ua.

Законопроект передбачає реформу сектора нацбезпеки і оборони у відповідність із стандартами НАТО.

Проект передбачає скасування трьох законів, об'єднуючи їх. Це закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

У проекті зазначено, що державна політика в сфері національної безпеки і оборони - це і військова і зовнішньополітична, і економічна, і інформаційна, екологічна і кібербезпека країни.

Серед іншого, документом визначаються та розмежовуються повноваження державних органів у сферах нацбезпеки та оборони. Чітко визначається, наприклад, яке з відомств за що відповідає і кому підпорядковується.

Крім того, у поданому проекті викладено систему забезпечення нацбезпеки та повноваження кожного з її суб'єктів, зокрема, президента, міністерств оборони та внутрішніх справ, Збройних сил, Генштабу, СБУ, Держприкордонслужби тощо.

Також визначається система командування, контролю і координації операцій сил безпеки і сил оборони. До того ж у законопроекті закріплено річний обсяг фінансування сектору безпеки і оборони - він повинен складати не менше 5% запланованого обсягу ВВП, з яких не менше 3% - на фінансування сил оборони.

Крім того, згідно з проектом закону, вже з 1 січня 2019 року міністр оборони України повинен бути призначений з числа цивільних осіб, як і його заступники. У цьому полягає один з елементів цивільного контролю, випливає з проекту. Зміни торкнуться і посад командувача Збройних сил України та голови Генерального штабу. На даний момент обидві ці посади обіймає Віктор Муженко. Але з 1 січня 2021 року вони повинні бути розділені.

Нагадаємо, 5 квітня парламент прийняв у першому читанні законопроект № 8068 "Про національну безпеку України", який має наблизити Україну до стандартів НАТО.

Законопроект визначає засади держполітики у сфері національної безпеки та оборони, цивільного контролю за військовою сферою, а також стратегій захисту держави, зокрема, кібербезпеки.

16 червня Президент Петро Порошенко наголосив на необхідності ухвалення на цьому тижні закону про національну безпеку, в тому числі у зв'язку з тим, що у липні відбудуться два важливі саміти: Україна-ЄС та саміт НАТО.

18 червня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що цього тижня Рада повинна ухвалити в другому читанні законопроект про національну безпеку.

У БПП повідомили, що представники посольства США, Європейського Союзу та представництва НАТО підтримали допрацьований до другого читання текст законопроекту "Про національну безпеку".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme