Рада ухвалила закон про моніторинг публічних закупівель

Верховна Рада ухвалила закон №4738-д про зміни до закону "Про публічні закупівлі" та деякі інші акти щодо моніторингу закупівель

"За" відповідне рішення проголосували 226 народних депутатів, передає Depo.ua.

Зокрема до закону "Про публічні закупівлі" внесли нову статтю. Згідно з нею, моніторинг закупівлі моніторить Держфінінспекція та її територіальні органи. Такий моніторинг проводиться протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання.

Під час моніторингу не перевіряють, чи містить тендерна документація вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Керівник Держфінінспекції чи його заступник вирішує провести моніторинг закупівлі, спираючись на дані автоматичних індикаторів ризиків; інформацію від держслужб про ознаки порушень чи публікації у ЗМІ, чи громадських об'єднань.

Рішення про початок моніторингу оприлюднюється протягом двох робочих днів з дня його прийняття. Разом з тим, таке рішення не зупиняє проведення процедур закупівель. Моніторити закупівлю зможуть не більше 15 робочих днів з дня публікації про відповідне рішення.

Під час моніторингу Держфінінспекція через електронну систему закупівель може запитувати у замовника про його рішення, дії чи бездіяльність щодо закупівлі. Замовник має пояснити свою поведінку стосовно закупівлі протягом 3 днів. Окрім того, замовник може давати пояснення з власної ініціативи.

За результатами проведення моніторингу посадовець Держфінінспекції складає та підписує висновок про результати, іншими словами - висновок. Його мають опублікувати в електронній системі закупівель протягом трьох днів після складання.

Законопроект визначає, що має містити такий висновок. Зокрема, якщо порушень під час закупівлі не виявили - це мають вказати.

Замовнику надають можливість протягом трьох робочих днів один раз звернутися до Держфінінспекції за роз'ясненням змісту висновку та його зобов'язань, визначених у висновку. Протягом п'яти робочих днів замовник має опублікувати документи про усунення порушень або аргументовані заперечення до висновку, або дані про те, чому порушення усунути неможливо.

Якщо Держфінінспекція підтверджує, що порушення усунули, посадовець з боку замовника не притягається до відповідальності. Замовник може оскаржити висновок у суді протягом 10 робочих днів.

Якщо замовник не усунув порушення і не оскаржив рішення Держфінінспекції, призначається перевірка закупівлі - однак її процедури не зупиняються.

При оскарженні рішення після того, як орган оскарження оприлюднив рішення, замовник має усунути порушення, зазначені у висновку Держфінінспекції, про які не йдеться у рішенні органу оскарження.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme