Рада розширила можливості українського експорту

Верховна Рада схвалила законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, який розширює можливості українського експорту

Рада розширила можливості українського е…

За відповідне рішення проголосував 231 нардеп, передає Depo.ua.

"Ця конвенція є не просто документом, який не має жодного практичного значення. Ця конвенція важлива для української економіки, бо відкриває нові можливості для українських експортерів. Ми розуміємо, що експорт - це економічна незалежність України. Що таке ця конвенція? Країни-учасниці конвенції можуть використовувати сировину і матеріали, які виробляються на території однієї країни для виробничого процесу на території іншої країни без втрати правила походження. Тобто діє принцип те, що твоє, є моїм, а моє - є твоїм. На практиці це виглядає так: при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину в країнах-учасницях конвенції, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, і вже експортувати до третіх країн. Те саме стосується українських матеріалів і сировини. Конвенція дасть можливість диверсифікувати наш експорт, як з точки зору географії, так і з точки зору споживчого кошика і можливість участі українських компаній в регіональних ланцюжках доданої вартості", - пояснила заступник міністра еконрозвитку і торгівлі — торговий представник України Наталія Микольська.

У свою чергу, нардеп Віктор Пинзеник уточнив, що конвенція дозволяє використати продукти, створені в інших країнах, і додаючи невелику частину вартості в Україні, продавати їх як українські. "Товар визнається як український. Раніше, до приєднання до цієї конвенції, ми не могли експортувати такі товари як українські", - сказав він.

Як зазначають автори документа, метою є приєднання України до конвенції, що сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшення вітчизняного експорту та дозволить використовувати виробничий потенціал України шляхом розширення присутності вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про зони вільної торгівлі, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова, Македонія

Учасниками Конвенції є 23 договірні сторони, серед яких країни ЄС та ЄАВТ, Туреччина, Албанія, Македонія, Йорданія, Чорногорія, Сербія, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Палестина, Боснія і Герцеговина, Єгипет, Ізраїль, Молдова. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme