Рада продовжила особливий статус Донбасу ще на один рік

Сьогодні, 12 грудня, Верхова Рада ухвалила за основу та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроєкт №2569 "Про внесення зміни до статті 1 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей""
 

Рада продовжила особливий статус Донбасу…

За відповідний документ проголосували 320 народних обранців, передає Depo.ua.

У тексті законопроекту №2569 йдеться, що Верховна Рада постановляє: "У статті 1 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 45, ст. 2043) цифри "2019" замінити цифрами "2020".

Наголошується, цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект вноситься у зв’язку з тим, що 31 грудня 2019 року спливає строк запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України, встановлений статтею 1 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Автори документу пояснюють, що законопроект №2569 спрямований на створення додаткових часових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН.

Також додається, що законопроектом продовжується на один рік можливість тимчасового запровадження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, встановленого статтею 1 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Окрім цього, стверджується, що ухвалення законопроекту як закону сприятиме мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН.

Додамо, що законопроект розробили народні депутати із фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та Олександр Корнієнко.

Нагадаємо, 10 грудня у Раді зареєстрували законопроєкт, який продовжує особливий статус Донбасу.

11 грудня на сайті Верховної Ради з'явився текст законопроекту №2569 "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"".

Також у "Слузі народу" сказали, що змінять у новому законі про особливий статус Донбасу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"