Рада прийняла закон про судову реформу

Сьогодні Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 1656 «Про забезпечення права на справедливий суд», яким починається судова реформа
Depo.Влада
12 лютого 2015 17:44
ФОТО: depo.ua
Рада прийняла закон про судову реформу
Рада прийняла закон про судову реформу

За відповідне рішення проголосував 251 парламентар, передає depo.ua.

Закон передбачає конкурсний відбір суддів, тотальну переатестацію суддів, чіткий перелік можливостей відсторонення та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Документ було подано на розгляд парламенту президентом України Петром Порошенком, потім його відредагували у комітеті Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя. З підсумкового документа вилучено всі зміни до кодексів, а також положення про фінансово-матеріальне забезпечення суддів.

Депутати домовилися, що норми закону наберуть чинності через місяць після прийняття. За цей час документ направлять до Венеціанської комісії і, можливо, підготують поправки до нього.

У висновку профільного парламентського комітету наголошується, що проект закону закладає правові основи для проведення судової реформи.

Як повідомляв depo.ua, цей законопроект народні депутати підтримали у першому читанні 13 січня. А 2 лютого президент України Петро Порошенко заявив, що неприпустимо відкладати реформування судової гілки влади.