Рада поставила хрест на планах переглянути газові договори з Фірташем

Cьогодні народні депутати відмовилися ухвалили в першому читанні урядовий проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу"
Depo.Влада
6 жовтня 2015 16:55
ФОТО: depo.ua

За законопроект проголосували лише 129 парламентарів, передає depo.ua.

Згодом документ був повністю відхилений. 

Ним передбачалося внесення змін до 17 законів, зокрема закони про трубопровідний транспорт, про нафту і газ, про природню монополію.

Законопроектом пропонувалося встановити плату за користування газовими розподільчими мережами , які перебувають у держвласності

"Відповідно до закону, у Міненерго з'явиться можливість протягом місяця переглянути договори з облгазами і підписати нові орендні договори із платою. Ми вже склали типовий договір. Це буде платне користування облгазами інфраструктурою, яка дорого коштує", - сказав міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин під час обговорення законопроекту.

Нагадаємо, що 9 квітня Верховна Рада ухвалила закон "Про ринок природного газу", яким також скасовувалося безкоштовне користуватися газорозподільчими мережами, що, зокрема, робили приватні компанії олігархів Сергія Льовочкіна та Дмитра Фірташа. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.