Рада попередньо схвалила заборону на ввезення антиукраїнських книжок з Росії

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту"
Depo.Влада
20 жовтня 2016 10:33
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 250 парламентарів, передає Depo.ua.

Мета  документа – запровадження механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. 

Отже, законопроектом пропонується:

1. Заборони використання друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції для:

-          закликів до захоплення влади, насильницької зміни конституційного ладу або територіальної цілісності України;

-          пропаганди війни, насильства та жорстокості;

-          розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі;

-          пропаганди комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;

-          популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;

2. Надати одному з органів виконавчої влади повноважень щодо ухвалення рішення на підставі висновків експертної ради про віднесення видавничої продукції, що  має походження або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, до такої, яка заборонена до поширення на території України. Водночас на її розповсюджувачів можуть бути накладені адміністративно-господарські санкції  з подальшим такої продукції з обігу.

3. Запровадження процедури видачі дозвільного документу на ввезення видавничої продукції, що походить з держави-агресора, тимчасово окупованої території України.

За словами віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка, який представляв у Раді цей урядовий законопроект, всі ці заходи тимчасові, протягом 10 днів група держтелерадіо буде надавати дозвіл на ввезення друкованої продукції з країни-агресора за умови підтвердження авторських прав та наявності ліцензії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада