Рада попередньо схвалила заборону на ввезення антиукраїнських книжок з Росії

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту"

За відповідне рішення проголосували 250 парламентарів, передає Depo.ua.

Мета  документа – запровадження механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту. 

Отже, законопроектом пропонується:

1. Заборони використання друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції для:

-          закликів до захоплення влади, насильницької зміни конституційного ладу або територіальної цілісності України;

-          пропаганди війни, насильства та жорстокості;

-          розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі;

-          пропаганди комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;

-          популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;

2. Надати одному з органів виконавчої влади повноважень щодо ухвалення рішення на підставі висновків експертної ради про віднесення видавничої продукції, що  має походження або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, до такої, яка заборонена до поширення на території України. Водночас на її розповсюджувачів можуть бути накладені адміністративно-господарські санкції  з подальшим такої продукції з обігу.

3. Запровадження процедури видачі дозвільного документу на ввезення видавничої продукції, що походить з держави-агресора, тимчасово окупованої території України.

За словами віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка, який представляв у Раді цей урядовий законопроект, всі ці заходи тимчасові, протягом 10 днів група держтелерадіо буде надавати дозвіл на ввезення друкованої продукції з країни-агресора за умови підтвердження авторських прав та наявності ліцензії.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада