UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рада підтвердила важливі правки до ринку землі: Що вони передбачають

Сьогодні, 31 березня, парламент підтримав ухвалення низки правок до законопроекту №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

Про це повідомляє Depo.ua.

Зокрема, парламент підтримав правку №4, яка має на меті положення, що набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:

  • громадяни України;
  • юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;
  • територіальні громади;
  • держава.

Окрім цього, право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності.

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах (крім як у статутному (складеному) капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення.

2. Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина не може перевищувати десяти тисяч гектарів.

"Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності юридичної особи (крім банків) не може перевищувати загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності усіх її учасників (членів, акціонерів), але не більше десяти тисяч гектарів", – пояснюється у правці.

Також правкою забороняється продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

З-поміж цього, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.

Також Верховна Рада підтримала правку №2590, яка передбачає доповнення статті 30 закону України "Про Державний земельний кадастр" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 8, ст. 61; 2016 р., № 3, ст. 30) частиною такого змісту:

"Програмне забезпечення Державного земельного кадастру забезпечує інформаційну взаємодію між Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з метою одержання інформації про загальну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності фізичної особи, а також юридичних осіб, учасником (акціонером, членом) яких вона є".

Парламент підтримав й правку №3937, яка передбачає, що цей Закон набирає чинності з 1 липня 2021 року, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня його опублікування.

Правкою доручається Кабінету міністрів у шестимісячний строк з дня опублікування цього закону розробити та затвердити порядок здійснення фінансової підтримки громадян і юридичних осіб (у тому числі фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, 30 березня президент Володимир Зеленський закликав нардепів ухвалити скандальні законопроекти, зокрема, щодо продажу землі. Для цього президент особисто приїхав в Раду.

Згодом президент приїхав в Раду ще раз – щоб бути присутнім під час голосування за земельний закон.

Читайте також: Грошей МВФ поки не буде: Як "слуги" Коломойського вбивали рейтинг Зеленського у Раді

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme