Рада підтримала посилення покарання за невиконання вимог нардепа

Сьогодні, 13 травня, Верховна Рада схвалила за основу проект закону №3354 про внесення змін до статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради, авторства першого віце-спікера парламенту Руслана Стефанчука

За відповідне рішення проголосували 312 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено з метою створення умов для ефективного здійснення народними депутатами, передбачених Конституцією України та чинним законодавством повноважень.

Пропонується внести зміни до статті 188-19 кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши відповідальність за ненадання відповіді на депутатське звернення, депутатський запит, а також збільшити розмір вже існуючих санкцій, передбачених у відповідній статті за невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати.

Документом пропонується передбачити, що недодержання встановлених законом строків надання відповіді на звернення нардепа, ненадання, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А повторне протягом року вчинення цього порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Відповідно до проекту, недодержання встановлених законом строків надання відповіді на запит депутата ВР, ненадання, надання неправдивої або неповної інформації на такий запит, пропонується карати накладенням штрафу на посадових осіб від 200 до 350 таких мінімумів. Повторне протягом року вчинення цього порушення, за яке особу вже було піддано адмінстягненню, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 350 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, передбачається, що невиконання законних вимог Рахункової палати, члена Рахункової палати, створення перешкод у їх роботі під час здійснення ними своїх повноважень, надання неправдивої або неповної інформації або ненадання інформації у строк, встановлений законом, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адмінстягненню, планується карати накладенням штрафу на посадових осіб від 350 до 500 таких мінімумів.

Нагадаємо, 5 березня перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук надіслав депутатський запит голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву з проханням надати інформацію про розмір зарплат керівництва компанії.

16 квітня стало відомо, що Коболєв не захотів надати Стефанчуку інформацію про зарплати топів "Нафтогазу"

Також 16 квітня у Верховній Раді було зареєстровано проект закону №3354 "Про внесення змін до статті 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати" авторства першого віце-спікера парламенту Руслана Стефанчука.

29 квітня Кабмін обмежив зарплати керівників держпідприємств.

1 травня Наглядова рада "Нафтогазу" наказала обмежити зарплати керівництва.

4 травня повідомлялося, що Коболєва покарають за відмову розповідати депутатам про свою зарплату.

6 травня Коболєв зізнався, яку зарплату отримав за квітень.

Довідка: Чинне законодавство передбачає, що недотримання встановлених законом строків надання відповіді на звернення нардепа, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 таких мінімумів.

Крім того, недодержання встановлених законом строків надання відповіді на запит депутата ВР, надання неправдивої або неповної інформації на такий запит тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення цього порушення, за яке особу вже було піддано адмінстягненню, загрожує накладенням штрафу на посадових осіб від 250 до 400 таких мінімумів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme