Звільнення Труби та "справи Майдану": Рада "перезавантажила" ДБР

Сьогодні, 3 грудня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками законопроєкт №2116 "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань"

Звільнення Труби та "справи Майдану": Ра…

За відповідний документ проголосували 250 народних обранців, передає Depo.ua.

Судячи із пояснювальної записки, метою цілями та завданнями законопроєкту №2116 є зміна правового статусу Державного бюро розслідувань, удосконалення законодавчого регулювання питань, пов'язаних із діяльністю територіальних управлінь Державного бюро розслідувань, проходженням служби особами рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань, конкурсними відборами та переведенням працівників ДБР, притягненням працівників ДБР до дисциплінарної відповідальності тощо.  

Важливо, що законопроект про ДБР передбачає збільшення контролю президента над Бюро, а також призначення керівника ДБР президентом за поданням конкурсної комісії. 

Зазначимо, що закон №2116 також має на меті передачу Держбюро розслідувань "справ Майдану", що дещо раніше анонсував президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, нині "справи Майдану" передані до органів досудового розслідування лише юридично, оскільки вони поступово передаватимуться до інших підрозділів.

Як відомо, у Державному бюро розслідувань (ДБР) створили підрозділ із розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 роках.

13 листопада Комітет схвалив правку про перезапуск ДБР.

19 листопада у мережу "злили" скандальну прослушку, де Трубі радять не перейматися "справами Майдану".

Довідка: Розслідуванням "справ Майдану" займалося управління спецрозслідувань ГПУ, яке очолював Сергій Горбатюк. Але з 20 листопада прокуратура втратила повноваження на розслідування кримінальних проваджень, і управління Горбатюка було розформоване.

15 листопада Верховна Рада почала розглядати законопроєкт №2116 про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР, але не встигла розглянути всі поправки.

 

Читайте також: Граблі Горбатюка: Чи зможе Труба швидко розслідувати "справи Майдану"

Роману Трубі – "труба": Як Зеленський "перезавантажить" ДБР

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"