Рада хоче запровадити мораторій на планові перевірки бізнесу

Сьогодні народні депутати ухвалили за основу проект Закону "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
Depo.Влада
12 листопада 2015 17:15
ФОТО: depo.ua

За відповідний проект закону проголосували 247 народних депутатів, передає depo.ua.

На законодавчому рівні пропонується впровадити повне обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду до 30 червня 2016 року (крім проведення планових заходів Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів).

Також пропонується обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена тільки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав. Таке звернення має бути розглянуте та погоджене ДРС.

"Таким чином для громадян забезпечується можливість захисту своїх прав у разі їх порушення. Одночасно впроваджується механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок контролюючими органами. Також законодавчою ініціативою передбачена повна публічність механізму погодження ДРС та обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднювати на офіційному веб-сайті ДРС дозвіл на їх проведення", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.